TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

TERS KURGU – 20 ARALIK İZMİR

2. ayağa iyi koşacağı konuşulan 4 numaralı Çise eklenmiştir.(17:20)

 

1.AYAK : Hemen hemen her hafta görmeye alıştığımız safkanların mücadelesinde gününde olan isimler ön plana çıkmayı başarıyor.Bütçeler el verdiğince çok ata şans verilmeli.

 

2.AYAK : Yeterli hazırlıkları ve kum piste uygun aksiyonlarıyla MISKY BABY favorim.Kötünün iyisini bulmaya çalışacağımız grupta nefessizlik hissetmezse 1.liğe uzanan taraf olabilir.

Mantık dahilinde önerebildiğim rakipleri ise KHAN OF THE SEA ve ÇİSE.

 

3.AYAK : Çok ortalarda gözükmese de form tuttuğu dönem üst üste etkili yarışlar yapabilen bir isim ANANİYA.Çim kum ayırt etmeyen safkan çıkış yakalamak için bundan uygun grup bulamaz.Biraz olsun ritme girebilirse galibiyete oynayacaktır.

Potansiyelli AÇIK KIRMIZI, kumcu LAST BLOOD ve ön tarafta konumlanacak olan HANIM SULTAN 1.lik mücadelesinde izleyebileceğimiz diğer isimler.

 

4.AYAK : ilginç bir yarış daha bizlerle.Formda ve güçlü isimler gidişat açısından dezavantajlı, biraz daha formsuz ama sprinter isimler ise lehine şartlarda mücadele edebilecek.Dışarıda at bırakmamak mantıklı olacaktır.

 

5.AYAK : izmir kumunda farklılaştı BENNATO.Buna kimsenin itirazı olamaz herhalde.Lakin nedense ben bir türlü o güveni hissedemedim.Dolayısıyla bugün mesafe daha da uzamışken ben kendisini yıkmayı hedefleyeceğim.

Startta oyalanmazsa CONGENIAL SON ve geri gitmiş görünse de bu tip gruplarda her zaman söz sahibi olabilecek KING OF THE SUN öncelikli rakip konumundalar.

Sürprizde ise ön tarafta konumlanmaları muhtemel STRABON ve KIRCAALİ diyorum.

 

6.AYAK : Bana göre eksik olduğu çimde bile kazanarak dikkat çeken bir tay oldu RUNNER SUN.Sonrasında ait olduğu kuma çıkıp kolay kazanırken üzerine koyacak izlenimi yarattı.

Son startında ise grup hem zorluydu hem de jokeyi anlamsızca önde oluşan ölüm temposuna dahil oldu.Bunun sonucunda son 200’den sonra enseye basmak durumunda kaldı.

Bugün aynı hataya düşülmeyeceğini umuyorum.Zaten Alperen’in en önemli özelliği bu tarz yarışlarda kalabalık gruptan bir anda sıyrılıp ön tarafta iyi yer tutabilmek.Runner Sun ile sakince 3-4 gidip düzlüğe çıkılır çıkılmaz bariyer dibinden ataklarını sıklaştırarak galibiyete uzanmalarını bekliyorum.

 

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 2,1,3,6,8,4,5,7

2.AYAK : 8,2,4

3.AYAK : 2,1,6,4

4.AYAK : 5,2,1,6,4,3

5.AYAK : 4,7,8,5,6

6.AYAK : 1

ÜYE YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ