TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

SAĞLAM BANKO – 3 OCAK İZMİR

1.AYAK : Son metrelerini yüksek ihtimalle ağır çekimde izleyeceğimiz ve çok da bir vasfı olmayan isimlerin mücadelesinde dışarıda at bırakmamak en doğru tercih olacaktır.

 

2.AYAK : Şehir ayırt etmeksizin kaba kumda ve özellikle uzayan mesafelerde oldukça başarılı performansa sahip bir isim ATİKSOYLU.Lozan Koşusu’nda gücü oranında mücadelede kalarak formunu koruduğunu fazlasıyla belli eden safkan bugün nispeten uygunlaşan rakipler yanında daha iyisini yapacaktır.

Kilosu normalleşen ve koşu temposu erken sürat kazanırsa sonlardaki ataklarıyla AŞIKBEY öncelikli rakip konumunda.

Eski havasından uzak görünse de HASKARACA ve istim üstündeki SİNOPLU MERVE şanslı gördüğüm diğer ikili.

 

3.AYAK : İlerleyen yaşına rağmen lehine şartlar oluştuğu vakit etkili yarışlarına devam ediyor GÜÇLÜ KIZ.Bugün ideal mesafesinde start alacak olan safkan için Kocakaya tercihi de avantajına olacaktır.Çünkü artık jokeyi yarış temposuna göre önlerde konumlanmaya yani iyice inisiyatif almaya başladı.Bugün de My Royal Sun’ı çok kaçırmadan onun 1-2 boy arkasında düzlüğe çıkarsa son 200’den sonraki ataklarıyla kazanan olabilir.

Gereğinden fazla boş kalırsa MY ROYAL SUN ve izmir kumunu benimsemiş gibi durmasa da mevcut potansiyeliyle ARKANSAS SOUL malum rakipleri.

 

4.AYAK : Son startının virajı üzerinde kantarmayı kitleyip dışarı doğru açılınca yarıştan koptu JUNIOR ÇINAR.Jokeyinin doğru dürüst teşvik bile yapamadığı safkan buna rağmen yakın sayılabilecek bir şekilde 5. tamamladı.Ki o gün geçildiği isimler üst grup atlarıydı.Bugün dişine göre rakipler yanında ve uzayan mesafenin lehine olduğu şartlarda alacağı liderliği aynaya kadar korumasını bekliyorum.

 

5.AYAK : Herkesin görebildiği gibi BOMBACAN önde boş bir şekilde yarışacak.Safkanın form durumunu da göz önüne alırsak kendisinden 1.lik beklemek hakkımız.

Ancak ben yanına hissiyat olarak ALPTUĞHAN‘ı da yazacağım.Herkesin gördüğünü Mehmet Kaya da göreceğinden rakibini yakın takibe alırsa düzlük boyu Bombacan’a zor anlar yaşatabilir.

 

6.AYAK : Fazlasıyla potansiyel barındıran kan hattının ve dikkat çekici eşkalinin hakkını henüz veremedi QUEEN AKARCA.Ancak safkan son idmanlarında farklılaşmış görünüyor.Dolayısıyla bugün mesafe 1200 ve pist ıslak olduğundan patlama yapabilir, oldukça cazip konumdayken dikkat edelim.

Aynı şekilde dikkat çeken orijininden sebep BATTLE ANGEL, kumda yarış gören WILD BILL ve istikrarlı ADAHAN 1.lik mücadelesinin diğer ortakları olacaklardır.

Gününde olursa SAVAŞÇI EGE, tekrar eklenen db takısından sebep LADY ISKOCH, son yarışını anlamadığım RÜZGAR ÇOCUK, son işinde akışlı görünen FIRE OF VICTORY ve Mertcan idaresinde HARPUT KALESİ sıralaması bütçeler el verdiğince dikkate alınabilir.

 

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 1,2,5,4,6,3,7

2.AYAK : 2,1,4,8

3.AYAK : 5,2,1

4.AYAK : 2

5.AYAK : 3,1

6.AYAK : 9,7,6,1,5,8,4,2,3

 

MİSLİ ŞABLONUM

1.AYAK : 1,2,5,4

2.AYAK : 2,1,4,8

3.AYAK : 5

4.AYAK : 2

5.AYAK : 3

6.AYAK : 9,7,6,1

ÜYE YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ