TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

SAĞLAM BANKO – 21 ŞUBAT İZMİR

KIZIL DEV : Ara sonrası kendisi için kısa mesafede bile fena koşmayıp 4.lük elde etti Kızıl Dev.Bu safkan için uzayan her mesafe avantajına.Bugün de ideal şartlar altında ve uygun rakipler yanında koşuya ağırlığını koyacaktır.Koşu temposu da lehine gelişmeye aday olduğundan ataklarında gecikmemesi halinde perdeyi açan isim olabileceği kanaatindeyim.

Oyunu genişleten takipçilerimiz PERFECT RUNNER, BAYDÖKER, EL PATRON, EXTRAVAGANT, MAGIC APPLE ve GO FOR THE AFTER üzerinde durabilirler.

 

DEV ADAM – JUNIOR ÇINAR : Son startında net bir şekilde kazanabileceği koşudan oldu Dev Adam.Bence o gün Kocakaya’dan sebep kaybetti.Tabii ki Junior Çınar ve Fuat Çakar ikilisinin hakkını yemek olmaz.Çünkü müthiş koşup kazandılar, orası ayrı.Ancak dediğim gibi Dev Adam jokeyinin gereksiz hamlelerinden dolayı 2.likte kaldı.Kocakaya’nın stilinin ben özellikle ingiliz atlarında izmir’in uzun ve geniş düzlüğünde ters teptiğini düşünüyorum.Dolayısıyla bugün Özcan idaresinde daha iyisini yapıp rövanşı almaya yakın olduğu inancındayım.

Karakter abidesi Junior Çınar’ı ise görmezden gelemeyeceğim.Müthiş formda günler geçiren ve jokeyiyle bütünleşen safkan bugün de 1.lik mücadelesinin ortağı olacaktır.

 

KARAER : Kan hattı olarak beklentilerin yüksek olduğu bir isim aslında Karaer.Ama bu beklentileri şu ana kadar asla karşılayamadı.Belki son iki startında 3.lükler elde ettiği için iyi koştuğu düşünülebilir lakin aksiyonları beni hala tam olarak tatmin etmiyor.Eğer ki zaten biraz olsun bana ışık verseydi banko bile önerebilirdim.Şimdi sadece favorim diyebiliyorum.

 

CHRIS BEY : Nihayet son startında kolay kazanarak potansiyelini hatırladı Chris Bey.Yani şu orijin ve eşkale sahip bir safkanın kaba kumda bu kadar kötü koşmasına asla anlam veremiyordum.Mesafeye çıkınca farklılaşıp kendini bulduğuna inanıyorum.Bugün her ne kadar rakipleri sertleşse de aşama içerisinde olduğu için günün en keyifli mücadelesinde favori olarak öneriyorum.

 

KARA MAÇA : İzmir kumuna uygun yapı ve aksiyonlarıyla istikrar gösteriyor Kara Maça.Safkan uzundaki son startını kolay kazandı.Bugün ise bence en iyi performansını sergileyeceği mesafeye çıkıyor.Belki kan hattı itibariyle uzunda daha başarılı olacakmış gibi görünse de ben bu safkanın net bir şekilde orta mesafe atı olduğuna inanıyorum.Rakipleri de fazlasıyla müsaitken jokeyinin enteresan hamlelerine maruz kalmaması halinde kazanan olmasını bekliyorum.

 

MASTER URBAN : Bana göre gruptaki en potansiyelli safkanların başında geliyor Master Urban.Mevcut sorunları istikrar göstermesine engel oluyor ancak ara sonrası kazanırken gayet sağlıklı göründü.Dinçlikten de etkilenmeyecek karakterde olduğunu düşündüğümden boş kiloda ve lehine gelişecek tempoda yine adından söz ettirmesini bekliyorum, favorim.

 

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 4 / 5,1,6,8,7,3

2.AYAK : 2,3

3.AYAK : 5,8,1,4

4.AYAK : 2,5,6,7,3,4

5.AYAK : 1

6.AYAK : 11,3,2,4,10,7,9,6,5

ÜYE YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ