TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK İÇİN – 26 HAZİRAN İSTANBUL

Gazi için, Mustafa Kemal Atatürk için kalplerin atacağı bir günde kendisini özlemle anıyoruz, arıyoruz..

 

HALİÇ KOŞUSU’nda ;

 

1-ALİHAN : Fazlasıyla potansiyelli ve karakterli bir safkan. Yarış seçimleri çok doğru olduğundan her daim adından söz ettirmeyi başarıyor, bugün de başaracaktır.

2-ARDAŞAH : Gücünün kazanmaya yetmeyeceğini düşünüyorum.

3-HASAFET : Belki de yarış hayatının en iyi durumunda. Ön grupta bekleyerek de sonuca gitmeye devam ederse geçilmesi çok zor bir hale dönüşür. Tartışmasız favorim.

4-KUZEY KAFKASYALI : Şartlar lehine gelişeceğinden düzlükteki en net sprinti sergileyecektir. Bu tarz yarışların olmazsa olmazı.

5-RHYTHM DIVINE : Prime dönemindeki görüntüsünden uzak görünüyor. İyi koşsa da gücünün kazanmaya yetmeyeceği görüşündeyim.

6-SHARPA : Çiminin rakiplerine oranla eksik olduğu bir gerçek. Ancak alev alan jokeyinden sebep şans vermek mantıklı olacaktır.

7-ULAN BATOR : İlerleyen yaşına rağmen müthiş performansını sürdürüyor. Bugün de 1.lik mücadelesinin ortağı olacaktır.

8-VERNAZZA : Uzundaki son startını çok da ölçü almamak gerek. Ait olduğu mesafede ve lehine gelişecek tempoda bu kez etkili olacaktır.

9-YAMANLARBEYİ : İyi koşsa da bugün için gücünün kazanmaya yetmeyeceği görüşündeyim.

 

ANAFARTALAR KOŞUSU’nda ;

 

1-AMBARGO : Bu önemli koşuya katılmanın gururunu yaşayacak.

2-BLACK TROUBLE : Bu önemli koşuya katılmanın gururunu yaşayacak.

3-CAGNER : İlgililerinin gerçekçi tercihini kutlamak gerek. Fazlasıyla uyum göstereceği sentetikte ön tarafta biraz sakin sürülebilirse net bir galibiyet elde edebilir.

4-EZER GEÇER : Mevcut formu ve Hışman’ın katkılarıyla belirli metrelerde mücadeleye dahil olacaktır.

5-GOSPODIN : Bu önemli koşuya katılmanın gururunu yaşayacak.

6-KEY OF MAGIC : Bu önemli koşuya katılmanın gururunu yaşayacak.

7-KING OF ISTANBUL : Bu önemli koşuya katılmanın gururunu yaşayacak.

8-KOCA ALP : Son yarışında 30 metre gecikip ortaya koyduğu performans inanılmazdı. Sırf o görüntüsüne istinaden bile şans verilmeli.

9-LIKE THE STARS : Uzunda eksik olduğunu düşündüğümden şans veremedim.

10-LITECOIN : Temponun erken yükselmesinden faydalanacaktır. Kocakaya ile bütünleşen safkanın Ankara kumuna adım atacağı günü sabırsızlıkla bekliyorum.

11-LUCKY JUSTEN : Bu önemli koşuya katılmanın gururunu yaşayacak.

12-ONTARIO : Son startında net bir şekilde bankomdu. Jokeyi bariyer dibinde kalıp safkana gücünü aldıramayınca sonuç alamadı. Bugün aynı hataya düşülmezse adından söz ettirecektir.

13-REGARDLESS : Tam bir kaba kum atı olsa da sentetiği de benimsemiş durumda. Tempo uzmanı jokeyi idaresinde kötü koşma ihtimali yok.

14-SEA BREEZE : Orta mesafelerde daha başarılı buluyorum.

15-THINK POSITIVE : Eşkal ve aksiyon olarak çok tatmin etmese de sentetiğe uyum gösterebilir. Gördüğü yarış ardından artan formuyla bu koşudaki bomba adayımdır.

16-VINCITORE : Gücünün kazanmaya yetmeyeceğini düşünüyorum.

17-CHAOTIC : Yürekli kısrak çimde bile istikrarını bozmadı. Bugün ait olduğu pistte erkek rakiplerine kafa tutmaya devam edecektir.

18-SUDOKU : Kaba kumda değerlendirilmeli.

 

GAZİ KOŞUSU’nda ;

 

1-ANADOLU ASLANI : Mütemadiyen iyi koşan karakterli bir at. Bugün de muhtemelen adından söz ettirecek olsa da tabela içerisinde yer bulmasını bekliyorum.

2-BRAVE GLADIATOR : Bu önemli koşuya katılmanın gururunu yaşayacak.

3-BURGAS : Net Gazi favorim olduğun sanırım 3-4 ay öncesinden beri söylüyorum. Müthiş bir safkan ve tam Ahmet Çelik stiline uygun. Uzayan her mesafe de lehine olduğundan 5-6 gibi bariyere yerleşip sakince düzlüğü bekleyerek turuncu ağırlıklı forması ve dikkat çekici eşkaliyle belirip son 300’de liderliği üstlenecektir. Kalan metrelerde ise Real Runner’in ataklarına karşı koymaya çalışıp tarihe geçmeye en yakın isim konumunda.

4-FIERO MIO : Tam bir 1600’cü olduğu görüşündeyim. O tarz mesafelerde başarılarına devam edecektir.

5-GIANT DREAM : Bu önemli koşuya katılmanın gururunu yaşayacak.

6-GÜLÜM OSMAN : Geçen senenin tartışmasız en dikkat çeken safkanı. Hemen hemen her yarışında da bu satırlarda gücüne ve karakterine duyduğum hayranlığı dile getirerek banko önerdiğim bir isimdi. Ancak belli ki sorunlarla boğuşuyor. E.T.D ile Gazi arasında bir yarış koşamamış oluşunun dezavantajını yaşayacağını düşündüğümden tabela içerisinde yer bulmasını bekliyorum.

7-JUST UNIQUE : Bu önemli koşuya katılmanın gururunu yaşayacak.

8-KAFKAS BEYİ : Bu önemli koşuya katılmanın gururunu yaşayacak.

9-KING JACKSON : Bu önemli koşuya katılmanın gururunu yaşayacak.

10-MALKOÇHAN : Çimde bir anda başkalaştı. Ortaya koyduğu performans takdir edilesi. Bugün de tabelaya tutunmaya çalışacak.

11-MAMBA FOREVER : Bu önemli koşuya katılmanın gururunu yaşayacak.

12-MEGALOMAN : Her daim beğendiğimi dile getirdiğim bir safkan. Tüm gücünü ve potansiyelini yansıtarak her daim sonuç almaya çalışıyor. Bugün de tabelaya tutunmaya çalışacak.

13-OVERLORD : Bu önemli koşuya katılmanın gururunu yaşayacak.

14-REAL RUNNER : Uzayan mesafelerde gücünü daha iyi alıp aksiyonlarını rahatlatınca ne kadar kolay kazanabildiğini Sait Akson’da gösterdi. Bugün tempo lehine olacaktır ancak Gazi’nin kalabaklığı ve en gerilerde bekleyecek oluşu da aleyhine olan taraf. Viraj üzerinde yol bulmakta sıkıntı çekmez ve düzlüğe ritmini bulmuş bir şekilde çıkabilirse Burgas’ı yakalayacaktır.

15-RED LUCK : Enteresan bir safkan. Gücünü tam olarak kestiremesem de mütemadiyen iyi koşuyor. Bugün de tabelaya tutunmaya çalışacak.

16-RUNNER OF DARKNESS : Bu önemli koşuya katılmanın gururunu yaşayacak.

17-SKYLINE : Ankara’da 1900’de el oynatmadan kazandığı yarışta bana çok umut vermişti. Lakin sonrasında üzerine koyması gerekirken bunu başaramadı. Biraz mental sorunları olabilir. Eğer ki onu yarış içerisinde yaşamazsa ve ilk kez İstanbul’da start alacak oluşunun artılarını hissederse 3.lüğün en güçlü adayı olur.

18-STRONG LEGS : Real Runner için fedai koşacak . Muhtemelen 10-15 boy farkla önde kaçacaktır ve virajın sonlarında durmaya başlayıp en geriye düşecektir. Viraj üzerindeki lideri doğru tahmin etmeyi başarı sayanlar veya böyle önde yalnız uzak farkla kaçan safkanları tek yazıp ilk 1400 metre sevinmek isteyenler değerlendirebilirler 🙂

19-TURGUTLU EFESİ : Bu önemli koşuya katılmanın gururunu yaşayacak.

20-VILLAGER SONG : Umarım daha fazla yıpranmaz ve İzmir’e bir an önce dönüp başarılarına devam eder.

21-İLLÜZYON : Bir damla bile yağmur düşseydi şans verilmesi gerekirdi ama hava günlük güneşlik. İyi koşsa da gücünün kazanmaya yetmeyeceği görüşündeyim.

22-BREAK THE CHAIN : Bu önemli koşuya katılmanın gururunu yaşayacak.

 

ZÜBEYDE HANIM KOŞUSU’nda ;

 

1-ABJARKIZ : Ön taraftaki tempoya dahil olup belirli metrelerden sonra tempo kaybedecektir.

2-ALWAYS LUCKY : Üst düzey formda günler geçiriyor. Bir şekilde liderliği alıp önemsenmezse cezayı kesebilir.

3-DIRECT WIN : Bu önemli koşuya katılmanın gururunu yaşayacak.

4-FLASHING GIRL : Henüz geçen seneki formuna ulaşamamış görünüyor. Belki de ilerleyen yaşın etkilerini hissetmeye başladı bilinmez ama bugün yüksek geçmeye aday tempoda şans vermemek olmaz.

5-FRESH YOURSELF : İzmir’den inanılmaz iyi durumda geliyor. Bu koşuda bir sürpriz olacaksa bu kısrak gerçekleştirebilir.

6-HAFO : Startta oyalanmadan viraj üzerinde ritmini bulabilirse 1.lik mücadelesinin ortağı olacaktır.

7-LUCKY FOOT : Bir yarış daha görmüş olsaydı önlerden bile şans verebilirdim. Potansiyeline inandığım safkanın bugün gerçek gücünü yansıtmasını bekliyorum.

8-LUNA LOVEGOOD : Son startında temposunu kurmakta zorlanmayınca kazanmakta da zorlanmadı. Bugün stili rakiplerine aldırış etmeden sakince 2-3 gibi yer tutarsa düzlüğe çıkılır çıkılmaz başa geçip direnen olabilir.

9-MALA MOJA : Ankara çimini daha çok sevse de Kocakaya faktörüyle şans verilmeli.

10-PRIOR : Son startında stili dışı koşmak durumunda kalınca son metrelerde temposunu kaybetti. Bugün özüne dönüp bekleme yarışı yapacaktır. Tam mesafesinde temponun da erken süratleneceği ortadayken net favorim.

11-SENSİZİM : Çok sık koşsa da lehine gelişecek tempoda sürprizde değerlendireceğim.

12-THE LAST ROMANCE : Yeteri kadar yarış gördü. Eğer ki gününde olursa devreye girecektir.

 

ALİ RIZA BEY KOŞUSU’nda ;

 

1-ASLANSOYLU : Gücünün kazanmaya yetmeyeceğini düşünüyorum.

2-BALALAYKA : İnanılmaz beğendiğim bir safkan. Her fırsatta da potansiyelini ve karakterini dile getiriyorum. Lakin hem 211 gündür start almıyor hem de mesafe kendisi için oldukça kısa. Dolayısıyla üzülerek yer açamadım.

3-BATMANASLANI : Bu tarz yarışların olmazsa olmazı. Tempo da lehine gelişeceğinden adından söz ettirecektir.

4-ÇALTEPE : Gücünün kazanmaya yetmeyeceğini düşünüyorum.

5-DEMİRPERDE : Nihayet potansiyeline yakışır bir performans ortaya koydu ve galibiyete uzandı. Devam eden formuyla daha iyisini yapacağından favorim.

6-KARAMUSTAFA : Geçen seneki formuna tam olarak kavuşamasa da yine mücadelenin bir yerlerinde. Start çıkışında oyalanmayıp erken ritme girerse 1.lik mücadelesine dahil olacaktır.

7-MEHMETZADE : Bu önemli koşuya katılmanın gururunu yaşayacak.

8-OĞLUM SERKAN : Ön taraftaki tempoya dahil olup belirli metrelerden sonra tempo kaybedecektir.

9-SAKALAYDIN : Bu önemli koşuya katılmanın gururunu yaşayacak.

10-YELTAY : Bu sezon hep aleyhine şartlarda start aldığından henüz galibiyet yüzü göremedi. Bugün de hem Yollaraz’ı atlayıp hem de sprinterlere direnme ihtimalini zor gördüğümden yer açamadım.

11-YETİM AHMET : Uzun mesafelerde etkili olmaya devam edecektir.

12-YOLLARAZ : İnanılmaz işlere imza atmaya devam ediyor. Yarış hayatının en iyi durumunda olan safkanın stili rakiplerine rağmen kazanırda kalmasını bekliyorum.

 

NENE HATUN KOŞUSU’nda ;

 

Bankom tartışmasız LIGHT OF DARKNESS olacaktır. Kendisini Dişi Tay Deneme’de de net bir şekilde banko önerirken hakkında şunları söylemiştim :

” Eşkal olarak fazlasıyla dikkat çekici bir isim LIGHT OF DARKNESS. Sentetiğe gösterdiği müthiş uyumunu son startında çime de taşıyınca bence gayet geçerli bir galibiyete imza attı. Önde temposunu kurmuş bir Romanı Kalibre’yi yakalayıp ona hakim olmak, sonrasında da Red Luck ve Real Runner gibi net sprinter erkeklere direnmek öyle kolay iş değildir. Dolayısıyla bunu başarabilmiş bir kısrağın hem potansiyeli hem de yüreği çok büyüktür. Ayrıca Özcan ile uyumunu da dile getirmek lazım. Tam Özcan’ın stilinde bir at Light Of Darkness ve beraber hiç geçilmediler. Ne kadar teşvik yaparsanız o kadar cevap alırsınız. Özcan da bunu çok sevdiğinden bütünleşiyorlar. Bugün ilk metrelerde ekürilerle beraber Lucky Neko’nun süratlendireceği mücadelede 3-4 gibi konumlanacaktır. Viraj üzerinde alacağı teşviklerle ritme girmesi muhtemel Light Of Darkness’in düzlüğe çıkılır çıkılmaz artıracağı temposuyla pistin ortasında liderliğe yükselmesini kalan metrelerde de İllüzyon ve Mandalorian ikilisinin ataklarına cevap vererek Dişi Tay Deneme’yi kazanmasını bekliyorum. ”

O gün için beklentim dahilinde çok kolay bir galibiyete imza atan yürekli safkan Kısrak Koşusu’na da doğal olarak ağır favori konumunda katıldı. Ancak Özcan D.T.D’de ne kadar iyi sürdüyse o gün bir o kadar kötü sürdü. Belki de safkan yarış içerisinde kendisine zorluk yaşattı bilemiyorum ancak hiçbir şekilde kaybetmeyeceği yarışta 3.lüğe razı oldu. Bugün muhakkak seri başlayıp süratli isimler arkası 4-5 gibi yer tutacaktır. Düzlüğe kadar pozisyonunu koruyup düzlükte ise bir anda bariyer dibinden sergileyeceği aksiyonlarla tüm gruba hakim olmasını bekliyorum.

 

İKİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 3,7,4,8,1,6

2.AYAK : 3,13,17,12,10,4,8,15

3.AYAK : 3,14

4.AYAK : 10,8,4,6,7,9,11,12,2,5

5.AYAK : 5,12,6,3

6.AYAK : 9

ÜYE YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Gs1905 dedi ki:

  Emeğine sağlık bol şans

 2. astrakhan dedi ki:

  dogacim.kalemine.saglik.guzel.insan

 3. Ferhat_42 dedi ki:

  Ben boşuna demiyorum sen bu işin duayenisin sevgili Doğaç

 4. Dehaelif dedi ki:

  Çok teşekkür ediyorum bu nasil güzel bı açıklama yorum resmen yarışları yaşadım bol şans dogac bey

 5. senole dedi ki:

  Dogac bey geniş açıklamalarınız ve emekleriniz için çok teşekkürler.

 6. ecemilner88 dedi ki:

  Doğaç Bey önce emeğinize sonra yüreğinize sağlık. Bahtınız açık olsun.

 7. s1mple dedi ki:

  Tek kelimeyle müthişsin üstad.Emeklerinin karşılığını aldıpın bir gün olur umarım.

BİR YORUM YAZ