TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

GÜZEL PROGRAM – 15 MART ADANA

Yedili plase ayağında 1 öneririm.

 

1.AYAK : Tam bir kısa ve orta mesafe kaba kum atı ZAFER MEYDANI. 2 aylık kısa ara sonrası gördüğü yarışta safkanın performansını oldukça beğendim. Liderlikte ısrarcı olmadı ve ön grup arkası bekleme yarışı yaptı. Bu stilde çok başarılı koşup dikkat çekici bir 2.liğe imza attı. O gün buradaki birçok rakibini geride bırakmakta da zorlanmamıştı. Bu kez artan nefesini de düşünürsek galibiyete yakın olduğunu söylemek mümkün. Uzun ara sonrası etkili bir performansa imza atarak kazanan YİĞİTKARDEŞ ise son startının aradan sonraki 2. startı oluşunun olumsuzluklarını hissedince eksik koştu. Bu kez gerçek gücünü yansıtacağından ciddi rakip konumunda olacaktır. Son olarak OVA KARTALI diyorum. Mücadeleci bir safkan ve H.Katı’dan sonra H.Karataş kantarması ilaç gibi gelecektir. Dolayısıyla adından söz ettirmesini bekliyorum.

 

2.AYAK : Yarış yaşamının ilk startında da beklentilerin yüksek olduğu bir isimdi KAFKA. Ancak düzlükte artırmayı başaramamıştı. Sonrasında geri çekilen safkan hazırlıklarına Adana’da hız kazandırmış durumda. Ben aksiyon yapısı itibarıyla bu piste oldukça uyum göstereceğini düşünüyorum. Mesafenin de kısalığı lehineyken 1.likle tanışan olabilir, favorim. Ayağına çabuk bir isim olan İZ PEŞİNDE ise biraz idareli sürülmesi gereken bir safkan. Özcan ile bunu başarabilirlerse kazanırda kalacaklardır. Yarış gören sprinter OĞLUM YUSUF, potansiyel barındıran kan hattıyla THE NIGHT HUNTER ve kısacı ÇETİNEL 1.lik mücadelesinin diğer ortakları olacaklardır.

 

3.AYAK : Bu sezonu da kazanarak açarken geçen sene bıraktığı yerden devam edeceğini gözler önüne serdi BAY EMİR. Gerçekten 8 yaşına gelen safkan hayranlık uyandırmaya başladı. Pist ve mesafe ayırt etmese de ben en iyi performanslarını tartışmasız kısa ve orta mesafeli kaba kum yarışlarında gösterdiğini düşünüyorum. Bugün de sevdiği şartlar altında karşımızda. Eğer ki dinçlikten olumsuz etkilenmezse bir kez daha kazanmasını bekliyorum. Yine liderlik hamlesi yapıp önemsenmemesi halinde AYPARS, aynı şeyi isteyebilecek OĞLUM SERKAN, mevcut formuyla TORAMANKAYA, bütünleştiği jokeyiyle ASRIN PEHLİVANI, gününde olursa KERVANTAY ve karakter abidesi ÖZGALİP rakip sıralaması bütçeler el verdiğince düşünülebilir.

 

4.AYAK : Denk güçteki dişi ingiliz atlarının mücadelesinde her türlü sonuca açık olmak gerek. Çok da ayrım yapılmamasından yana olduğum koşu için sıralamam şablonumdadır.

 

5.AYAK : Son startındaki galibiyetinde oldukça etkili bir görüntü çizdi SPACE WALK. Yarış yaşamının ilk startında deparlanmakta zorlanan ve o gün için erken yürümesinden sebep 4. kalan tay 2. startında daha güzel sürülünce kolay sonuca gitti. Safkan Adana kumunu fazlasıyla benimsemiş durumda ve mesafenin uzaması da lehine olacaktır. Çünkü biraz gücünü geç alan bir safkan görünümünde. Aprantisinin de bazen bu tarz atlara sakin binişlerine tanık oluyoruz. Bugün de acele etmeden doğru zamanda hamlelerini yapması halinde galibiyete uzanmalarını bekliyorum.

 

6.AYAK : Yarış yaşamının ilk startında çok da üzerine gidilmedi MUHAREBE‘nin. Bugün daha güzel hazırlıklarla ve olumlu etki yaratması muhtemel dil bağı ilavesiyle start alıyor. Bu safkanın sezonda ve çimde çok iyi işlere imza atmasını beklediğimi şimdiden söyleyeyim. Bugün her ne kadar kaba kumda ve kısada start alıyor olsa da potansiyeline istinaden favorim. Kazanma hamlesini bir türlü yapamayan SNELLMAN ile mütemadiyen iyi koşan ONKEL PASCHA şanslı gördüğüm diğer ikili.

 

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 7,6,3

2.AYAK : 5,4,7,9,1

3.AYAK : 3 / 2,6,8,1,5,7

4.AYAK : 1,6,3,5,4,2,9,7

5.AYAK : 1

6.AYAK : 8,1,9

6’lı ganyan 9.896,08 t vermiştir.

ÜYE YORUMLARI - 1 YORUM
  1. babavos dedi ki:

    bugunde 5 de kalmayız inşallah gelsin artık…

BİR YORUM YAZ