TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

CAZİP PROGRAM – 31 OCAK KOCAELİ

1.AYAK : Son startında önde anlamsızca kaçmak isteyen isimler olunca jokeyi de biraz erken davrandığı için bariyer dibinden güçlü gelen rakibine daha fazla direnemedi SACRED ZENYETTA.Bu kez hem uzayan mesafe temposunu yayabilmesi açısından lehine olacaktır hem de önde çok yüksek bir tempo oluşacağını zannetmiyorum.Dolayısıyla düzlüğe kadar sakin bir sürüşten sonra sergileyeceği etkili bindirmeleriyle kazanabileceğine inanıyorum.

Uzun mesafe deneyimi de elde ederek tekrardan Kocaeli kumuna gelen JUDY FAST, kazanmayı öğrenen ve daha iyi yerde olmayı hak eden İLHAM KIZIM, istanbul’dan takip ettiğim AWARENESS ve Kocaeli kumuna uyumlu AYAZINKIZI sıralaması Sacred Zenyetta’dan beklediğim performans gelmediği taktirde devreye girecektir.

 

2.AYAK : Bir yarış evvel kendisi için uzun mesafede çok formda günler geçiren Run For The Sun’a gücü oranında direnmeye çalışmıştı BOLT GIRL.Sonrasında kısada oldukça süratli isimlerin olduğu mücadelede etliye sütlüye karışmayan kısrak bu kez hem dişine göre grupta start alıyor hem de lehine şartlarda yarışıyor.Miss Balkan’a liderliği bırakıp sakince 2.likte de gidebilir, daha seri başlarsa temposunu da kabul ettirebilir.Her türlü senaryoda 1.liğin en güçlü adayı olacaktır.

Bu aralar yarış kollayan ALESSANDRA ve eski gücünde görünmese de sprinter özelliğiyle QUEEN OF PROTI rakip konumundalar.

 

3.AYAK : Yoruma açık hiçbir tarafı olmayan maiden ayarında arap atlarının mücadelesinde riske girmek saçma olur.Hepsi diyorum.

 

4.AYAK : Bir yarış evvel 2. kaldığı yarışta dahi çok dikkatimi çekmeyen bir taydı DARK PHOENIX.Ancak sahip değiştirdiği son startındaki performansı bambaşkaydı.Hem aksiyonlarını mesafeye yaydı hem de sert gelen rakibine çok iyi cevap verdi.Dolayısıyla kazanmayı de öğrenen safkanın üzerine koyacağını düşünüyorum.Rakipleri de müsaitken 2’de 2 ile yoluna devam edebilir.

Lady Çuard gibi mesafeye yatkın bir safkanın yavrusu olmasından sebep ilk kez çıkacağı uzuna uyum göstermesini beklediğim BOZDAĞ BEYİ öncelikli rakibi olacaktır.

Sonrasında SUGAR MAN ve LAMBUKA düşünülebilir.

 

5.AYAK : Rakiplerine kilo verecek olsa da formda bir GOLD FIST‘in bu isimlere üstünlük sağlayabileceği kanaatindeyim.Çok üzerine gidilmediği startında yakın ara ve sermayeli bir şekilde 5. kalırken bir sonraki yarışı için takibe aldığım safkan uygun rakipler yanında ağırlığını hissettirecektir.

Kaba kumu eksik olsa da form tutan TORCULARIS, düzenli idmanlarıyla VICTORY FLIGHT, istikrarlı GAUDI, canı isterse SÜPHAN, HAN SOLO ve dinçlikle YÜZATLI 1.lik mücadelesinin belirli metrelerdeki ortakları olacaktır.

 

6.AYAK : Son ayakta ise bankom HİMAYUN olacaktır.ilk kez çıktığı kaba kum performansında direnç gösteren ve iyi bir mücadele örneği sergileyen safkan sonrasında üzerine koyup Tutana’ya kafa tuttu.O gün stili rakiplerinden sebep tempoyu erken yükseltmek zorunda kaldığı için kaybeden Himayun son startını ise üst grupta aldı.

Evet abartılı bir yarış seçimiydi ancak Kaızbert yavrusu olduğundan “Önde boş kalıp bitirebilir mi?” sorusunu da akıllara getirdi.Lakin öyle olmadı ve yarış bile yapamadan tamamladı koşuyu.

Bugün mantıklı bir seçimle tekrardan maiden mücadelede izleyeceğiz.Stili gereği önde çok ısrar edecek bir isim de göremiyorum.Gerçi ne zaman böyle desem saçma durumlar ortaya çıkıyor ancak Ketme’nin kabullendirici varlığına güveniyorum.

Dolayısıyla istediği tempoyu kurup düzlüğe de avanslı çıkması muhtemel görünen Himayun’un beyaz bayrak ayna yapmasını bekliyorum.

 

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 1 / 5,4,3,2

2.AYAK : 6,1,9

3.AYAK : 3,6,5,4,7,1,2

4.AYAK : 2,5,4,6

5.AYAK : 1,3,4,5,7,8,6

6.AYAK : 2

ÜYE YORUMLARI - 6 YORUM
 1. astrakhan dedi ki:

  dogac bey bolsans bankonuza RAKİP kim olur. tsk.

  1. dogac dedi ki:

   Tek bir rakibi yok astrakhan, 12,8,11,6,1 sırasıyla rakipleri

 2. Plaseci dedi ki:

  Kocaeli gece yağmur yağdı ama. Gündüz yazdan kalma gün…

 3. Plaseci dedi ki:

  Geçen yarış sahlanip koşuya başlayan. Yarışı kısaltan düzlükte donulmeden tampon yiyen 6 yuzatli iyi yars bekliyo

 4. Anonim dedi ki:

  BOL ŞANSLAR
  1 SAGRET ZENYETTA
  9 QUEEN PROTI
  5.2.1.4.3.6.7
  5.4//2.6
  5.2.3.4.1.7.10
  1.10.11.2.6.8.12.9

BİR YORUM YAZ