TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

CAZİP PROGRAM – 28 ŞUBAT KOCAELİ

2. ayaktan 10 çıkarılıp aynı ayağa 1 eklenmiştir.(10:00)

 

1.AYAK : Gruptaki en potansiyelli safkan İZBIRAK bu sene sentetikte gördüğü yarışlarla form tuttu.Safkanın eksik olduğunu düşündüğüm pistte bile etkili olması karakterini ortaya koyuyor.Bugün uygunlaşan grupta daha iyi uyum göstermesini beklediğim pistte 1.liğin en güçlü adayı olarak görüyorum.

Kocaeli kumundaki tek 2.liği bu gruba fazlasıyla yetebilecek olan BABÜRBEY ciddi rakip konumunda olacaktır.

Kendisini unutturan CEVAHİRTAY, ön taraftaki yüksek tempoya erken kapılmazsa CANSEKLAVİ, takibimdeki FADİK ve kaba kuma ilk kez çıkacak olsa da ULUBİLGE 1.lik mücadelesinin belirli metrelerdeki ortakları olacaktır.

 

2.AYAK : Bursa pistinden ziyade Kocaeli pistinde çok daha etkili bir isim ÖZGÜR REİS.Uzunda bile mücadelede kalmayı başaran safkan bana göre kısa mesafelerde daha başarılı.Bugün de lehine şartları bulup dişine göre grupta start alacağından iyi bir performans ortaya koymasını bekliyorum.Kulvarı da güzel olan Özgür Reis seri başlayıp bariyere yakın 2-3 gibi yer tutabilirse düzlükteki bindirmeleriyle sonuca gitmeye yakın duruyor.

Formda FEARLESS GIRL ve pisti benimseyen LIONEFE öncelikli rakip konumundalar.

Geniş oyunlarda HONORABLE, MAICON, MÜHENDİS ve HARPUTLUNUN OĞLU sıralaması değerlendirilebilir.

 

3.AYAK : Yarış yaşamının ilk startında depar konusunda sıkıntı yaşamasına rağmen bir anda doldurup öne gelerek kazanmayı başarmıştı INNOCENT GHOST.İlk kez start alan bir tayın o bindirmelerinden sonra düzlükte mücadeleden düşmesi gerekirdi ancak karakterini ortaya koyarak kazandı safkan.Kazandığı tecrübeyle üzerine koyacağına şüphem yok lakin yanına rakip önerişimin tek sebebi mesafenin 1200 oluşu.Çünkü bu safkanın uzayan mesafelerde daha başarılı olacağına inanıyorum.

Dolayısıyla yanına tam mesafesinde start alan ECRİN SULTAN‘ı yazıyorum.Hem daha tecrübeli bir isim hem de üst gruptaki son startının çıkışında arada kalınca grubun baya gerisinde kalıp avantaj kaybetmişti.Buna rağmen düzlükteki ataklarıyla 2.liği kurtarması kayda değerdi.Innocent Ghost’u zorlayacaktır.

 

4.AYAK : Mesafeye çıkıp kazanan BABA ARON eşkal ve aksiyon yapısı itibariyle uyum göstermesi muhtemel Kocaeli kumunda favorim.

Pisti tanıyan UĞURHAN, istikrarlı İLHAM KIZIM, yarış gören ZIRCONIUM ve startta kalmazsa SUGAR MAN şanslı görünen diğer isimler.

 

5.AYAK : Evet SAVAŞ ATI çok formda ancak son galibiyetinde safkanı o kadar beğenmedim.Ayrıca yeteri kadar yarış gören Hışman’lı Behramkale’nin varlığı kendisini bu kez ön tarafta tempo bakımından zorlayabileceğinden düzlükte birçok safkanın kazanıra girmesini bekliyorum.

BLACK WASP, HOSLİ, SUVLA POINT, BEHRAMKALE, BAŞ BELA ve STAR RUBY arasında çok da ayrım yapmak istemiyorum.

 

6.AYAK : 2 aya yakın bir ara sonrası gördüğü yarışta tempoyu da yüksek tutunca son 200’de kesildi EĞİLLİ.Yine de formda isimler arkası 3. kalışı fena değildi.Bugün ise daha nefesli bir şekilde karşımızda.Ayrıca mesafe tecrübesi bulunduğundan bu durum avantajına olacaktır.Tolga Yıldız’ın daha sakin süreceğini düşünürsek bariyer dibinden sergileyeceği ataklarla sonuca gitmesini bekliyorum.

 

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 3,1,6,5,10,8

2.AYAK : 9,7,8 / 2,4,3,1

3.AYAK : 6,3

4.AYAK : 3,1,2,5,4

5.AYAK : 2,5,6,8,4,3,7

6.AYAK : 2

ÜYE YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    DOGAÇÇ cok ck tesekkr guzel insan sayende attık icerie

BİR YORUM YAZ