TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

CAZİP PROGRAM – 10 HAZİRAN ANKARA

Bugünden itibaren altılıda birim fiyat 8 kuruş oluyor. (Diğer oyunlar da zamlanıyor elbette.) Belki çok bir zam değil gibi görünebilir ama bu süreçte bile bir şeylerin acısının tek kaynağın olan yarışseverden çıkarılması çok yazık..

Birinci altılıya da şablonum eklenmiştir. (02:10)

 

BİRİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 4,2,7,3,1,8

2.AYAK : 3,1

3.AYAK : 1,3,2,4

4.AYAK : 13,1,2 / 9,11,10

5.AYAK : 4,7,6,12,9,10,2,5,14

6.AYAK : 3

 

1.AYAK : 9 yaşına gelse de gücü oranında istikrarlı yarışlarını sürdürüyor YÜCELİR. İzmir’den formda gelecek olan safkan çok eskiden de olsa Ankara’da start almış ve başarılı olmuş. Dolayısıyla buraya uyum sorunu çekmeyecektir. Ayrıca kilo ve gidişat avantajını da düşündüğümüzde açılışı yapmaya yakın, favorim.

Kaba kumu çok olmasa da grubun uygunluğundan sebep SİNANLI ve Hışman’ın yoğun teşvikleriyle ritme zamanında girebilecek FIRATIN ÖFKESİ öncelikli rakip konumundalar.

Bu tarz grupta illa ki adından söz ettirebilecek MARUF TAY, gününde olursa ÖZKARA ve jokeyine kavuşan ÇAKIRALİ satış koşusu olmasından sebep değerlendirilebilecek isimler.

 

2.AYAK : Peace Ruby’nin son performansı ardından böyle bir grupta start aldığını görünce ilk etaptaki çalışmamda kesin tek yazarım diye düşünüyordum. Lakin 24 yarışta safkanın tek 1.liği var, o da maiden koşu. Yani kazanma karakteri baya düşük. Ki zaman zaman start çıkışında deparda sıkıntı yaşadığı için gecikebiliyor. Dolayısıyla bu nedenler kafamda soru işaretleri oluşturduğundan son karar olarak rakiplerini de değerlendirmeyi seçtim. Tabii iş rakip aramaya kaldı mı çok sayıda ata şans vermek gerekiyor. Çok da ayrım yapılmadan şablondaki sıralamanın dikkate alınmasından yanayım.

 

3.AYAK : İkidir banko önerdiğim bir isim GÖKÇEBAYIR. Özellikle son startında bu safkana çok güveniyordum lakin baya kötü sürüldü. Bir türlü tam olarak ritmini bulamayan safkan öndeki avanslı ve güçlü rakiplerine karşı çaresiz kalınca 3.lüğe razı olmuştu. Bugün rakipleri müsait görünüyor. Ayrıca Müslüm Çelik’e emanet edildiğinden gerçek gücünü yansıtacaktır. Ön taraf arkası sakin sürülüp düzlüğe çıkılır çıkılmaz bariyer dibinden sergileyeceği aksiyonların kendisine 1.lik getirmesini bekliyorum.

 

4.AYAK : Ara sonrası çime çıktığı ilk yarışta karakterini ortaya koyarak dikkat çekici bir performansa imza attı CANDOID. Safkan potansiyel olarak grupta üst düzey isimlerin başında geliyor. Bugün sevdiği Ankara çiminde ön tarafta sakin sürülmesi halinde düzlük boyu sergileyeceği sprintiyle galibiyete uzanan taraf olabilir, favorim.

Çime çıkınca farklılaşan ve A2 mücadelede ezilmeyen RISE UP, dikkat çekici kan hattından sebep LA BREZZA ve ideal mesafesinde ÜNLÜ MY DAUGHTER 1.lik mücadelesinin ortakları olacaklardır.

 

5.AYAK : İlk kez start alacak taylar arasında gerek kan hattı gerek idman görünümleri ve pişkinleri neticesinde 4 taya şans vermeyi uygun gördüm. Sıralamam KEREM KHAN, NAZİK ENDAM, MUCİZE KIZ ve ANGEL ALYA şeklinde.

 

6.AYAK : Çok sayıda süratli ismin varlığından sebep son ayakta yüksek bir tempo izleyeceğimizi düşünüyorum. Bu nedenle favorim net sprinter WAY OF PRIDE olacaktır. Bu safkanın Adana kumunda başarılı sayılabilecek yarışlarını izledik. Bugün ise yarış gördüğü Ankara kumunda 2. kez start alacak. Hem dil bağı ilavesi hem de son idmanındaki akışlı görüntüsüyle bugün farklı bir performans ortaya koyacaktır. Sprint koridorunu oluşturmakta gecikmezse tüm grubu toplayabilir.

Nefes açan kalite safkan İŞTAR bekleme yarışı yapması halinde ciddi rakip konumunda olacaktır.

Tam bir kaba kum atı olan ve Ankara’yı aksiyon yapısı itibariyle benimsemesi gereken SERT YILDIRIM ile son galibiyetinde adeta ayakları kaybolan LUMINARY şanslı gördüğüm diğer ikili.

 

İKİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 13,1,2 / 9,11,10

2.AYAK : 4,7,6,12,9,10,2,5,14

3.AYAK : 3

4.AYAK : 5,2,7,4

5.AYAK : 5,8,7,6

6.AYAK : 4,2,7,1

ÜYE YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ