TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

BEYAZ BAYRAK AYNA – 27 ARALIK KOCAELİ

1.AYAK : Startla birlikte önlerde yer tutup rölanti gidebilecek olan REALİST favorim.Safkan cazip galibiyetiyle kendini buldu ve istikrara kavuştu.Bugün de kötü koşmayacağını düşünüyorum.

En ciddi rakibi elbette ki eküriler olacaktır.ikisi de çok şanslı ancak HOŞTAY biraz daha potansiyelli bir safkan.Jokeyinin de tercihiyle etkili düzlük bindirmeleriyle söz sahibi olacaktır.

ideal mesafesinde ve sevdiği pistte TRACE‘e 3. sırada şans veriyorum.

Sürprizde AYGÖZLÜ, ÖZBURGAZ ve ARSLAN SULTAN dikkate alınabilir.

 

2.AYAK : CREED BOY‘un son startındaki performansı dikkat çekiciydi.Kendisi için ters mesafeye ve kaba kumda eksik görünmesine rağmen diri aksiyonlarıyla koşudan 2.likle ayrıldı.Ki biraz erken ritme girebilmiş olsaydı ağır kilosuna rağmen kazanan olabilirdi.

Bu kez hem ideal mesafesini bulmuş hem de kilo avantajını elde etmiş durumda.Tek dezavantajı belki tempolu gelişmeyecek bir yarış olabilir.O sebepten Nevzat’ın biraz ortalarda takip etmesi gerekiyor.

Bu gidişatı en iyi değerlendirecek isim de SINGLE CAR olacaktır.Biraz sert başlayıp liderliğini kabul ettirecek olan safkan sonrasında çok pres yemezse ortalama bir tempo tutturabilir.Düzlüğe de yeteri kadar avanslı çıkarsa pistin ortasında direnç gösterecektir.

Form tutan BLACK ADLER ve jokeyinin ön tarafta ekonomik süreceği KING MAGE kendilerine şans yaratabilecek diğer ikili.

Sonrasında TLOS, ALİDEV, ASHERA ve FRANKENSTEIN düşünülebilir.

 

3.AYAK : ilk yarışını kazanırken oldukça beğendiğim bir tay oldu ONLY FOR LOVE.Hafif tereddütlü başladıktan sonra bir anda doldurup gelen safkan seri rakibinin temposuna aldırış etmeden uçuk tempolara çıktı.Hem onu ayırdı hem de geriden sprint atma çabasındaki isimleri sürklase etti.Buna rağmen fotoyu geçerken de gram ter yoktu safkanda.

Speedy Wolf temsilcisinin üzerine koyacağını ve kum pistte iyi yerlere geleceğini öngörüyorum.Bugün de çok dikkat çekmeyen rakipler yanında tecrübe eksikliğini fazla hissetmezse 2’de 2 ile yoluna devam edebilir.

Aksi halde sprinter isimler devreye girecektir.Bunlar AYAZINKIZI ve ELIZABETH K.

 

4.AYAK : Oldukça formda günler geçiriyor BLACK WASP.Özellikle Kocaeli kumunda kendini bulan safkan uygun rakipler yanında galibiyete yakın görünüyor, favorim.

Kıng Of The Fire ya da Faithful Wolf tarafından erken preslere maruz kalmazsa SAVAŞ ATI son metrelere kadar kazanırda kalacaktır.

Belki bir yarış sonra net olarak değerlendirmek daha doğru olacak ama bu rakipler yanında BAVİ REŞ yazmadan edemiyorum.

 

5.AYAK : Vasatın altında görünen maiden arap atlarının mücadelesinde çok ata şans veriyorum.Kendimce kapattığımı düşündüğüm koşudaki sıralamam şablonumdadır.

 

6.AYAK : Dün izmir’de Çiçek kurbanı olduktan sonra ilk ayağı çok fazla şişirdiğim için elediğim Vaseem’in de kazanmasıyla yıkılmıştım.Neyse ki son ayakta Frighten kazanınca rahatladım.Çünkü yazmayı hiç düşünmediğim bir safkandı.Yorumumda da bahsettim eski gücünde görmüyorum ve Steel Runner’dan numarayı alabileceğine inanmıyorum diye.Ama ne oldu, Steel Runner 3 boy gecikmeli başladı ve Frighten önde bomboş kaldı 🙂 Böyle olunca çok rahat bir şekilde kazandı.Ne kadar çalışırsak çalışalım bu tarz durumlarda elimiz kolumuz bağlanıyor.Sanırım artık ‘şu safkan startta kalır, şu jokeyini düşürür ya da jokeyi en geri bekler, bu da önde boş kalır ve baya şanslı olur’ gibi teoriler de üretmemiz gerekiyor.

Her neyse bunu neden anlattım ; Frighten yarışından sonra Kocaeli programına çalışmaya başlarken sürekli kaçak safkanları aradı gözlerim.Çünkü bir şekilde boş kalmayı başarıyor bu seri safkanlar.Kuğu Güzeli de buna örnek mesela, yılların kaçağı Sultanhan kaçmıyor vs..

Bugün de zaten dikkat ettiyseniz sürekli ön tarafta konumlanacak isimlere ön sıralarda şans verdim.Realist, Single Car, Only For Love, Savaş Atı gibi.

Son ayakta da bunlardan daha güzel koşullarda (her şey normal gelişirse) start alacak olan KUSURSUZ GÜÇ‘ü banko olarak öneriyorum.

Safkanın 1200 – 1400 bandında yaptıkları ortada.Özellikle önde istediği tempoyu kurabildiği vakit rakiplerine çok da sprint imkanı tanımıyor.Bugün kendisi kadar seri ya da kendisini rahatsız edecek bir isim göremediğimden boş kilo altında beyaz bayrak ayna izlettirmesini bekliyorum.

 

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 2,7,10,4,1,3

2.AYAK : 10,1,9,11,6,4,7,8

3.AYAK : 6,4,3

4.AYAK : 5,6,4

5.AYAK : 2,3,1,5,8,4

6.AYAK : 7

ÜYE YORUMLARI - 6 YORUM
 1. polo55 dedi ki:

  1

  10

  1.2.3.4.5.6.7

  1.2.3.4.5.6.7.8

  3

  11

 2. karayagiz dedi ki:

  Ah be ! beyaz bayrak oldu ayna da yapsa çok şık olacaktı. Emeğine sağlık kral

 3. Fenerbahce dedi ki:

  Son ayakta patladık

 4. ecemilner88 dedi ki:

  Doğaç Bey teşekkürler. Beşli ganyanı buldum sayenizde.

 5. astrakhan dedi ki:

  doğaçç..bugünde mütiştin ama sonda özpar bozdu işlerimzzi..emeğine sağlık güsl insan

BİR YORUM YAZ