TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

8 OCAK İZMİR

1.AYAK : Son startında daha iyi rakipler yanında 4. kalırken dikkatime takılan bir at oldu NADİDEGÜL.Safkan kum pisti benimsemiş göründüğünden bugün de devam eden formuyla kazanırda kalacaktır, favorim.

Son işinde oldukça akışlı görünen POLATLI GÜLÜ ve gününde olursa kolay bile kazanabilecek olan BEATRİS öncelikli rakip konumundalar.

Mesafe kısalışından olumsuz etkilenmezse KAYAKULE, ritmini erken bulabilirse ŞİFNE KIZI, 1.likle tanışan GÜNBİLEN, sınır mesafede TUMBUL TAY ve kaba kuma uyum göstermesi muhtemel İDLİP ÇOCUKLARI 1.lik mücadelesinin diğer ortakları olacaklardır.

 

2.AYAK : Yani öyle bir yarış ki aslında kim kazanırsa şaşırmamak gerekiyor.Favori olarak ön plana çıkan safkanların yaşlarının aritmetik ortalaması 9, doğal olarak toplamları da 27 🙂 Fordta Tek 11, Turbocu 9 ve Nehirinoğlu 7 yaşında.Form durumları da çok iç açıcı değilken ben yanlarına sürpriz şansı olduğunu düşündüğüm safkanları da ekleyip bu ayağı 6 atla geçmeyi mantıklı buluyorum.

 

3.AYAK : Son startında oldukça geçerli bir galibiyete imza attı UTKUNUN OĞLU.Yarışın her yerinde kolay olan safkan düzlükte de kendinden emin aksiyonlarıyla kazandı.Bugün uzayan mesafe problem değil.Ayrıca Junior Çınar’ın yine dışarı açılma huyu göstereceği yüksek ihtimalken Utkunun Oğlu’nun yoluna 2’de 2 ile devam etmesini bekliyorum.

 

4.AYAK : Her pistte karşı karşıya gelmelerine alıştık artık Kardeşcan ile Bestekar’ın.Bursa’da Bestekar, Kocaeli’de ise Kardeşcan bence rakibine oranla daha baskın.Yani bu safkanlar biraz da olsa pist ayırt ediyor.İzmir’de ise şanslar eşit gibi.Dolayısıyla gidişat faktörü kazananı belirleyecektir.Kızılhan’ın varlığından sebep koşunun yüksek tempoda geçmesi Kardeşcan’ı bir adım öne çıkarıyor.Ayrıca bu safkanın jokeyinden daha iyi katkı alacağını düşünüyorken benim için önce KARDEŞCAN, sonra BESTEKAR.

 

5. ve 6.AYAK : Aralarında çok da güç farkı bulunmayan isimlerin mücadelelerinde birçok ismi kazanırda göreceğimiz kesin.Bu nedenle bütçeler el verdiğince şablondaki sıralama dikkate alınabilir.

 

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 8,9,1,3,12,10,4,2

2.AYAK : 7,5,6,4,1,2

3.AYAK : 3

4.AYAK : 5,1

5.AYAK : 1,4,5,2,3

6.AYAK : 6,5,3,7 / 4,1,9,2

ÜYE YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Nuri Pekin dedi ki:

    Teşekkürler Doğaç.Altılı, sıralı ikili,çifte..ne varsa topladik

  2. soykan soykan dedi ki:

    izmir in kral ı tebrikler

BİR YORUM YAZ