TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

KEYİFLİ PAZAR – 8 MART İZMİR

Antrenörün Adana’ya tahmini olacaktır.

 

1.AYAK : Son dönemde biraz geri gitmiş gibi görünse de start problemi göstermeyişi önemli detay CANYOLDAŞ için.Çünkü çoğu zaman başarısına o durum engel oluyor.Bugün 1200’de, 50 kiloda ve Mertcan idaresinde süratli geçeceği aşikar bir mücadele varken pistin en dışından turuncu formasıyla belirmesini bekliyorum.

Ön grupta bekleme yaparak etkili olan RÜZGARBERK ve kiloyu sorun etmeyecek grubun potansiyelli atı TUMBUL AĞAM öncelikli rakip konumundalar.

Gücünü koşabilirse KOCA MUĞLALI, yiyeceği preslere rağmen 1200’ü bitirebilecek ŞİFNE EFESİ, kısa sprint yeteneğiyle KIZILKALE, baya formda HANIM SULTAN, inatçı KELEŞHAN, ve ilerleyen yaşlarına rağmen URLA DESTANI ile CANIM MİRA 1.lik mücadelesine ortak olmaya çalışacaklar.

 

2.AYAK : Mesafe biraz ortaya yakın olsaydı FASTN FAMOUS hakkında daha iddialı söylemler dile getirebilirdim.Çünkü bu safkanın net bir çimci olduğuna inanıyorum.Kumda bile ortalamanın üzerinde koşuyorken çime çıkar çıkmaz gerçek gücünü yansıtacağını düşünüyorum.Dediğim gibi uzununu biraz eksik bulsam da bana göre Avrupa standartlarında binen jokeyiyle koşuya bir şekilde ağırlığını koymasını bekliyorum.

Yaptıkları ortada BULUT ciddi rakip konumunda olacaktır.

Ön tarafta gereksiz tempolara çıkmazsa DEMBE ve bir diğer çimci AĞRI KASIRGASI şanslı gördüğüm diğer ikili.

 

3.AYAK : PREMIUM MOVER çok iyi ve karakterli bir at.Öncelikli onu belirteyim.Mesafenin de 1600 olduğunu düşünürsek dinçlik yarışının olumsuz etkilerini hissetmezse yine 1.liğin en güçlü adayıdır.

Pisti benimseyen FLORIDA COAST malum rakibi.

 

4.AYAK : Son startında değinip banko önerdiğim TÖVBEKAR o gün için ekstra koşan bir rakibe çarpılınca 2.likle yetinmek durumunda kaldı.Bu kez evinde ve kısalan mesafede beyaz bayrak ayna yarışı yapabilir.

Üzerine koyan ILDIR EFESİ ise Tövbekar’ın eksik koşması halinde devreye girecektir.

 

5.AYAK : Her zaman dediğim gibi çok da yorumlanacak bir yarış değil.Tüm atçılık tarihinde izmir kumunda BAŞHÜKÜMDAR‘ı bu sağlık ve form durumuyla geçebilecek bir at yok.

 

6.AYAK : Yakın zamanda kumda yarış görüp nefes açan REFLEX ait olduğu çime çıkıyor.Rakipleri de müsait görünüyorken kazanmaya yakın duruyor.

Arası olsa da izmir’deki uzun galoplarında gayet hazır göründüğü bilgisine ulaştığım BLACK DRAGON öncelikli rakibi olacaktır.Bu yarış ya kazansın ya da ortalarda çok gözükmesin.Gelip de 2. 3. kalırsa bir sonraki yarış için anlamı kalmaz.Dediğim gibi ya kazansın ekmeğini bugün yiyelim ya da ortalarda gözükmesin yine bir sonraki yarışında cazip konumda değerlendirelim.Velhasıl kelam bu at takibinizde olsun.

Sevdiği çime ve mesafeye çıkan bir diğer isim JACOBIN‘i de en az bu 2 at kadar şanslı görüyorum.

Uzunda RUN FOR RUYA, ön tarafta yer tutacak olan DORUKRÜZGAR, pisti seven YAHYAHAN, AĞA DADAŞ ve bu sene kumda çok işlemese de iyi durumda olduğunu bildiğim için çimde farklılaşabilecek KOÇULAŞ kalabalık 1.lik mücadelesinde görebileceğimiz atlar.

Oyunu daha da genişletmek isteyenler sıralama doğrultusunda kapatmaya kadar gidebilirler.

 

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 12,10,2,4,3,8,11,9,7,6

2.AYAK : 5,4,1,2

3.AYAK : 4,5

4.AYAK : 7,3

5.AYAK : 2

6.AYAK : 9,17,5,12,8,10,4,13 / 14,6,18,1,2,3,15,16,11

ÜYE YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Şahin Savan dedi ki:

    Bol şans haci

  2. barbaros sazan dedi ki:

    emegine saglik dogac bey iyi sanslar

BİR YORUM YAZ