TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

5 ARALIK İZMİR

Dün ilk kez yaptığımız aktivitede Batman Aslanı / Ulukız sıralı ikilisini doğru bilerek Yuzbasiyamtar, Lasixx ve Romeo bu akşamki geniş izmir oyunumuzun ortakları oldular, tebrikler.Şablonum hazır olup yayınlandıktan sonra yatıracağım.Yatırdığım kuponu da twitter hesabım olan @dogacliyorumm üzerinden paylaşmış olurum.Oradan da görüp takip edebilirsiniz.Olur da oyunu içeri atarsak zaten panelde bilgileriniz mevcut olduğundan mail yoluyla iletişim kurulacaktır.

Haftada iki kez yapmayı düşünüyorum bu tarz aktiviteleri.Birisini hafta içi birisini de hafta sonu.Aslında dün az atlı ve bana göre çok da zor olmayan bir yarış seçmiştim ama sadece 3 kişi bilebildi.Cumartesi günü kalabalık ve daha zorlu bir koşu seçeceğim.Bakalım nasıl sonuçlanacak.

 

 

1.AYAK : Aslında kilosu biraz daha normal olsaydı TUMBUL AĞAM tartışmasız bankom olacaktı.Kaba kumda kendini bulan safkan özellikle orta mesafelerde bu tarz rakiplere geçilecek bir at değil.Ki son performansı da baya iyiydi.Lakin dediğim gibi rakibi konumundaki HASKARACA‘ya karşı 7, MEHMETZADE‘ye karşı 5 kiloluk dezavantajı kafamda soru işaretleri oluşturuyor.Dolayısıyla 3 ata şans vermeyi uygun gördüm.

 

2.AYAK : Genelde kısa mesafelerde başarısına alıştığımız bir safkan AKARCA KHAN.Uzunu biraz eksik olsa da 1400 metrelik son galobunda baya sağlıklıydı.Zaten ortaya koyduğu derece de boş değil.Dolayısıyla Çiçek biraz idareli sürerse kazanırda kalabilir.

Gününde olursa kiloyu kaldırabilen yapısıyla STRABON ve start problemi göstermezse CONGENIAL SON öncelikli rakip konumundalar.

Kazanan PETIT BLUE, BENNATO, istikrarlı COUNT ON YOU ve Buenos Aires temsilcisi YAHYAHAN 1.lik mücadelesinin çok da uzağında olmayacaklardır.

 

3.AYAK : Yarış yaşamının ilk startında alıp başını gidince sonunu getiremedi DEMBE.O gün beraber start aldığı isimler çok da boş taylar değillerdi.Sonrasında 3 aylık bir ara veren safkan gördüğü yarışta üzerine gidilmeden nefes topladı.Bu kez yine seri çıkışla öne düşmek isteyecek olan Dembe’nin ataklarını sıklaştırmak için düzlüğü beklemesi halinde ilk 1.liğini almasını bekliyorum.

Start çıkışı depar sorunu çekmezse FOOL HARDY, kumda eksik olsa da MESTAN EFE ve tekrardan kuma çıkan KICK COLLEEN rakip konumundalar.

 

4.AYAK : Ben bu koşuda geri planda kalmış iki ismi ön plana çıkaracağım.Bunlar CEYLİNSU ve VANLIMAHO.

Ceylinsu için grup sert gibi görünebilir ama bu kiloda ve tempolu geçmeye aday koşuda ben etkili olacağı kanaatindeyim.Vanlımaho için ise mesafe biraz kısa görünebilir ancak kendini geliştiren aprantisi erken davranacaktır diye düşünüyorum.Dolayısıyla bu ikiliden iyi bir yarış bekliyorum.

Özcan katkılarıyla ÖZERDİNÇ muhakkak suretle 1.lik mücadelesine dahil olacaktır.

Sonrasında ARSLANTURBO ve KIZILHAN diyorum.

 

5.AYAK : Son startı öncesi Şirinyer’de bazı kesimler tarafından sürdirek oynanan bir taydı RUN FOR ALİ.Ancak pek yarışa dahil olamadı.Yine de kum piste yatkın yapısıyla yakın zamanda üzerine koyacağını düşünüyorum.Bugün de denenen takı değişiklikleri ile ilk sıradan şans veriyorum.

1’den çıkıp koşuya tempo verebilmesi muhtemel ROCKY BOY ile tecrübeli DEMİRNUR ciddi rakip konumundalar.

Eküri avantajlı GO AHEAD ve 3.lüğü ile WELLBORN devreye girebilecek diğer isimler.

 

6.AYAK : Geçen sene başladığı yarış hayatında, izmir kumunda istikrar sahibi bir safkan MISS DADAŞ.Form tuttuğu dönem daha iyi isimler yanında bile kazanıra oynuyor.3 ay ara sonrası gördüğü 2 yarış ardından bugün gerçek gücünü yansıtacağını düşünüyorum.

Aslında son koşusunda da fena koşmadı.O gün için kolay kazanan Hasfırtına’yı belki geçemezdi ama rakibinin o kadar da gerisinde kalmazdı.Baştan itibaren Özcan’ın eli ayağı birbirine dolandı resmen.17 atlı bir koşuyu sürekli en geride takip etti ve baya kum yiyen safkan pisti de dolandı.Bunca olana rağmen sermayeli 2.liği bence fena değildi.

Bugün hemcinsleri arasında start alıyor ve Çiçek’e emanet edilmiş durumda.Bu kez ön tarafa daha yakın gidip veya erken öne sarkıp ritme girmekte gecikmezse uzun sprintiyle sonuç almasını bekliyorum.

Rakibi Sweetie Beryl olabilir.

 

 

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 1,5,7

2.AYAK : 8,1,4,12,5,11,10

3.AYAK : 2 / 3,6,4

4.AYAK : 8,6,4,3,1

5.AYAK : 6,5,8,9,7

6.AYAK : 2

 

ÜYE YORUMLARI - 16 YORUM
 1. Yarenberk dedi ki:

  Doğaç eğer haftada 2 kere yapmayı planlıyorsan şahsi fikrim sabah ve akşam olarak iki tahmindede yer verirsen sıralı ikili oyununa ıyi olur düşüncesindeyim teşekkürler

 2. Anonim dedi ki:

  5-8 //
  3-5-7 //
  6 //
  H //
  8 //
  2-4-12
  (10,08 TL.)

 3. Ugurteco dedi ki:

  Bol şans imparator bu iş senin işin sana inanıyoruz güveniyoruz

 4. sedat55 dedi ki:

  seni takip edyorom senelerdir doğac

 5. kral08 dedi ki:

  izmir tahminim
  5 has karaca —
  5/6 —
  6423571 —
  23486 —
  87536 —
  2.12.1.4.7.6.13
  herkese bol sanslar

 6. green army dedi ki:

  Bol şans doğaç

 7. noondi dedi ki:

  Bugün İzmir hoş geldin Doğaç diyecek sanki…
  Bol şans, başarılar…

 8. Yuzbasiyamtar dedi ki:

  Doğaç hediyen sayesinde bugün cepten oyun yapmadık

  1. Romeo dedi ki:

   Doğaç Bol şanslar inşallah yakalariz kupon yapmadım senin şansına artık bekliyoz

 9. Anonim dedi ki:

  6 //
  5 //
  2.3.4.6.7 //
  5 //
  3.5.7.8 //
  1.2.6.11.12

 10. beygirx dedi ki:

  Altılım yattı fakat süpersin kardeşim

 11. Anonim dedi ki:

  Doğaçım….izmirde çok BAŞKASIN.Miss Dadaş bankosu ve Rockyboy uyarsı içn çok teşekkürler..göldem ilavesyle bulduk özlemişşiz izmir yorumlarını.Yolun açık olsun tekrardan kalbi güzel insan

 12. astrakhan dedi ki:

  Doğaç Bey ufak oynadgm için altılıyı tutamadm ama son ayak hatrı sayılır miktrda sıralı ikili buldum yeşekkürler izmirin kralı emeğine yüreğine sağlık

 13. Anonim dedi ki:

  koptuda izmir vermyordun izmr altılısı bulmaya hasret kalmıştık saol varol DOĞAÇ sayende altılıyı aldık buakşam

 14. Anonim dedi ki:

  Doğaç Bey teşekkürler, verdiğiniz tekle birlikte ufak bir kupon yaptım, kendi tekimi de ekleyince cüzi bir miktara buldum 🙂
  Seni çok özlemişiz İzmir’de. Daha ilk günden böyle olması beni çok mutlu etti.

BİR YORUM YAZ