TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

4 TEMMUZ İZMİR

1.AYAK : Açılışta grubun formda ve potansiyelli 4 yaşlıları KUDDUSİ ile KOCAPOLAT fazlasıyla ağır basıyorlar. Günyeli ve Pilevneli ikilisinin süratlendireceği mücadelede özellikle Tokaçoğlu kantarması altındaki Kuddusi’nin etkili düzlük aksiyonlarıyla tüm gruba hakim olabileceği kanaatindeyim. Lakin son startında İstiklal Savaşı’nda bence ezilmeyen Kocapolat’ı da görmezden gelemeyeceğim. Mesafenin 200 metre bile olsa kısalması lehine olan safkan ters pisti benimserse ciddi rakip konumunda olacaktır.

 

2.AYAK : Son startında dil bağı ilavesinin olumlu etkilerini hissedince dikkat çekici bir performansa imza attı BUBO. O gün için geçildiği iki rakibine de yapabilecek hiçbir şeyi yoktu. Hem ekstra koştular hem de ikisi de gayet potansiyelli taylardı. Ben Bubo’nun da üzerine koyup iyi yerlere geleceği inancındayım. Ayrıca jokey değişikliğinin de artılarını hissedeceğinden müsait görünen grupta 1.likle tanışmasını bekliyorum.

 

3.AYAK : Her ne kadar 2100 metre BOMBACAN için uzun olsa da tempo belirleyeceği yarışın ilk metrelerini biraz rölanti götürebilirse mesafeyi kısaltma imkanı bulacaktır. Yani yarışın ilk 400 – 500 metresinde tempoyu yükseltmezse uzun mesafeli yarış bir anda orta mesafeye dönüşebilir. Karşı düzlükte de jokeyinin teşvikleriyle biraz fark yaparak ritme girmeye başlarsa düzlük boyu inatçı yapısıyla geçit vermeyebilir, favorim. Karakter abidesi YEŞİL YOL, rakiplerine kilo verecek olsa da istikrarlı ILDIRLI, İzmir kumunu seven SELKUT ve yarış gören genç safkan MEZRE 1.lik mücadelesinin ortakları olmaya adaylar.

 

4.AYAK : Kısa ara sonrası gayet yeterli hazırlıklarla katıldığı yarışta ön tarafa yakın iyi yer tutup sakin sürülünce net bir galibiyete imza atmıştı GO CYCLONE. Bugün benzer şartlar altında artan formunu da göz önünde bulundurduğumuzda seri yapabilir, favorim. İstanbul’da sürekli üzerinde durduğum ancak henüz 1.likle bile tanışamayan LUCEZIA bu rakiplerinden aşağı kalır güçte bir safkan değil. Bomboş kilo altında öncelikli rakip konumunda olacaktır. Uzun süredir takibimdeki HAVE A NICE TRIP, Holosko arkası sakince 2.likte yer tutabilirse KING OF UTKUN, mesafesinde KHAN OF THE SEA, ağır kilosunu kısada sorun etmeyecek KING PINTO, mütemadiyen iyi koşan ŞÜKRAN HANIM ve çimi biraz eksik olsa da ROCKY BOY şanslı gördüğüm diğer safkanlar.

 

5.AYAK : Henüz çok da dikkat çeken bir performans ortaya koyamayan tayların mücadelesinde toplamda 7 safkana şans vereceğim. Bunlar EGELİKIZ, SÜSLÜ KIR, ABJAR, SONKIZ, GURUR VEREN, TUMBUL RIDVAN ve STARBABA.

 

6.AYAK : Son ayakta ise henüz maiden bir isim olan ve oldukça cazip konumda kalması muhtemel HARLEM‘e dikkat çekeceğim. Aksiyon yapısı itibariyle İzmir çimine ve mesafeye uyumlu görünen safkan bir anda 1.likle tanışıp farklılaşabilir. Her ne kadar bugünkü rakipleri sert olsa da B.Kurdu idaresinde enteresan bir performansa imza atabileceği görüşündeyim. Bugün olmasa bile bu safkanı takip etmekte fayda var. İstikrarlı FEAR NOTHING, ilk kez çıkacağı uzunda aksiyonlarını rahatlatabilecek AKABBA GÖKTUĞ, bir şekilde mücadeleye dahil olmayı başarabilen DUTY BEAUTY, uzuncu KARAOĞLANIM ve kıpırdayan DARK RUNNER sıralaması bütçeler doğrultusunda değerlendirilebilir.

 

İKİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 4,7

2.AYAK : 2

3.AYAK : 3,6,1,5,7

4.AYAK : 10,11,4,5,6,1,2,3

5.AYAK : 5,8,1,7,2,4,3

6.AYAK : 9,4,5,3,1,2

ÜYE YORUMLARI - 7 YORUM
 1. ece milner dedi ki:

  Doğaç Bey sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Allah nazarlardan saklasın.

 2. Hayrettin Terzi dedi ki:

  Ço k kolay oldu üstadım.Emeğine sağlık. 41 kere maşallah….

 3. soykan soykan dedi ki:

  izmirin kralı şovunu yapıyorsun

 4. Taha Yolcu dedi ki:

  ÇÇOKK BAŞKASINNN ÇOKK DOĞAÇÇÇ..BİZİİİ İYİCEE ALIŞTIRSINN HERGÜÜNN ALTILII BULMAYAA…AKLINAA KALEMİNEE SAĞLIKKK TEŞEKKÜRLERR SAYGILAARR…

 5. Yunus Karal dedi ki:

  tebrik ederim Doğaç bey.Teşekkürler

 6. Melih Tan dedi ki:

  İzmir’in Kralı Doğaç bey kardeşim her gün teşekkür tebrik etmekten yorulduk ıskaladıklarımızı affet yetişemiyoruz :))

 7. Ahmet Yekindar dedi ki:

  Tebrik ederim.Başarilarinz daimi olsun

BİR YORUM YAZ