TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

NET BANKO – 3 OCAK KOCAELİ

1.AYAK : Yarış yaşamının ilk startındaki 3.lüğü ile takibe aldığım bir tay olan İLHAM KIZIM sonrasında bana göre bir türlü üzerine koyamadı.Bursa pistini çok benimseyemeyen tay Kocaeli kumunda daha iyi koşuyor.Son startında jokeyinin inanılmaz tempolara dahil olup kötü sürüşüne rağmen 2.liği kurtaran safkan bu kez sakin idare edilebilirse ilk galibiyetine uzanabilir.

Elde ettiği 5.likte diri görünen ve çim performansını beklesem de uygun olduğunu düşündüğüm grupta FATMA IN MY HEART ciddi rakip konumunda.

Kazanma karakteri düşük olsa da BLACKBOARD, Ketme ile bütünleşen FATİHİN GÜLÜ, yarış gören COMBATIVE GIRL, entresan koşabilecek EVOLUTION ve Hışman’ın sert binişiyle HEADS ABOVE 1.lik mücadelesinin belirli metrelerdeki ortakları olacaktır.

 

2.AYAK : Buradaki safkanları net olarak KIZIM AZRA ve diğerleri şeklinde ayırmak gerekiyor.Gerek potansiyel gerek karakter olarak gruptan sıyrılan 4 yaşındaki kısrak için tek soru işareti 170 gün ara sonra dönecek olması.idmanlarında tatlı tutulan ve hedef yapmış olması muhtemel Kızım Azra eğer ciddi bir performansa imza atarsa bu rakiplerini geride bırakmakta zorlanmayabilir.

Yok eğer çok fazla sıkıştırılmazsa öncelikli olarak sprinter isimler BLACK ADLER ve OĞLUM BARIŞ devreye gireceklerdir.

Ters mesafeye rağmen EĞİL ATEŞİ, startta oyalanmazsa ZEMANİ, ön grupta bekleme yarışı yapması muhtemel FRANKENSTEIN, eski gücünde görünmese de ROCKABYE, bir şekilde istediği avansı alabilirse SINGLE CAR ve gününde olursa STAR RUBY kendilerine şans yaratabilecek diğer isimler.

 

3.AYAK : Gördüğü yarışlar ile forma kavuşmaya çalışan BEYZA SULTAN denk gruba geliyor.Eğer biraz olsun potansiyelini hatırlarsa bu rakipler yanında galibiyete uzanan taraf olabilir.

PARLAK MÜCEVHER‘in son galibiyeti tesadüf gibi dursa da sonuçta bir Kaızbert temsilcisi.Böyle safkanlar kazandıktan sonra seri yapabilecek görüntüdeler.Bugün de öne düşüp koşuya tempo vermesi muhtemel olduğundan yakalanmayabilir.

Arasına rağmen BERENGÜL ve potansiyel barındıran GÜNDOĞARKEN hata kollayacaklardır.

 

4.AYAK : Üst üste kolay galibiyetler elde eden KAPAKLICAN için belki mesafe uzadı ancak gidişat anlamında önemli bir avantaja sahip oldu.Sakince koşuda temposunu kurabilir veya ısrar gösterirse 800’ün oralarda duracak olan Emirali’yi önüne alıp onun bıraktığı yerden devam edebilir.Beklediğim senaryoların gerçekleşmesi halinde favori isimden bir galibiyet daha gelebilir.

Ancak ben bugün için rakiplerini de değerlendireceğim.Bunlar pek tabii CANDARBEYİ ve GÜNEŞİ GÖRDÜM.

 

5.AYAK : Kaba kuma ve nemli piste yatkın orijininden sebep yakın zamanda burada yarış kazanması gereken ECRİN SULTAN, piste uyumu konusunda şüphelerim olsa da PERFORMANTE ile ilk kez start aldığı 1400 metre sentetik yarışında hiç üzerine gidilmeyen ve bu kez eşkal anlamında daha iyi uyum göstereceği kaba kumda şansını deneyecek olan LADY SCHIMITZ arasından kazananın çıkmasını bekliyorum.

 

6.AYAK : Özellikle kısa ve orta mesafeli kum pist yarışlarının istikrarlı ismi RUSDAMAT bir yarış evvel kolay kazanırken rakiplerini adeta sürklase etmişti.Sonrasında lehine olmayan şartlarda katıldığı yarışı çok da ölçü almamak gerek.

Bugün tekrar kaba kumda ve 1200 metre mesafede karşımızda.Gülenyüz, Lokum Oğlu, Kusursuz Güç, Saygon gibi oldukça süratli isimlerin liderlik mücadelesinde ister istemez koşu temposu ingiliz derecelerine dayanacaktır.

Rusdamat ise ön grup arkası 7-8 gibi yer tutarak sakince düzlüğü bekleyecektir.Düzlüğe çıkılır çıkılmaz bariyer dibinden sergileyeceği güçlü ataklarıyla tüm gruba hakim olmasını bekliyorum.

Rakibi Maruftay olabilir.

 

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 9,6,1,5,2,4,8

2.AYAK : 9,1,3,6,5,2,8,10,4

3.AYAK : 5,2,4,1

4.AYAK : 4,1,3

5.AYAK : 3,6,5

6.AYAK : 7

ÜYE YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Ahmeteren dedi ki:

  Doğaç bey bol şanş vurduğun gol olsun

 2. Anonim dedi ki:

  Doğaç,bol şanslar yazdığın gibi gelsin.

 3. Anonim dedi ki:

  BEŞLİ GANYAN
  10
  3.4.5.1
  1.3.5
  6//3.8.5.4
  7//2.9.1.5.4.3
  Bol şanslar

BİR YORUM YAZ