TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

29 OCAK BURSA

1.AYAK : Bursa pistinde gördüğü yarışlar ile form tutmuş gibi duran MADENCİ favorim.Mesafeye daha yatkın olan safkan ön grup arkası bekleme yapacağı koşuda etkili düzlük bindirmeleriyle söz sahibi olabilir.

BABAYEGA‘nın ise start sorunu ve yanlış yarış seçimleri istikrarına engel oluyor.Neredeyse her hafta koştuğunu dile getirmiyorum bile.Her neyse bugün startı normal alması halinde sevdiği şartlarda koşuya ağırlığını koyabilir.

Sprinter BAŞ BELA, karakter abidesi TREVI FOUNTAIN, stili rakiplerine rağmen KIRCAALİ, kilosu biraz normal olsaydı daha ön sıralarda yazabileceğim WIN FOR ME, eski gücünde görünmese de TLOS ve kendini unutturan STRABON sıralaması bütçeler el verdiğince dikkate alınabilir.

 

2.AYAK : Sert başlaması muhtemel mücadelede jokeyinin ilk metrelerden itibaren tayına teşvik sağlaması halinde düzlüğe ritmini bulmuş bir şekilde çıkacak olan UGLY ACTION tüm grubu toplayabilir, favorim.

Son startında kum piste uygun aksiyonlar sergileyen GÜLPEMBE ciddi rakip konumunda olacaktır.

Çiçek tercihiyle HEADS ABOVE, ya kazanırsa diye yazmaktan bıktığımız FATİHİN GÜLÜ ve ilk kez start alacak olsa da uygun grubu değerlendirebilecek POETIC JUSTICE kendisine şans yaratabilecek diğer taylar.

 

3.AYAK : Bursa kumuna üst düzey uyum gösterip etkili performanslara imza attı ASLANSOYLU.En ideal mesafesinde start alacak olan safkan için rakiplerinin de uygunluğu göze çarpıyor.Ön tarafa yakın iyi bir yer tutması halinde etkili düzlük bindirmeleriyle sonuca gitmesini bekliyorum.

Oyunu geniş tutmak isteyip rakip soranlara öncelikli olarak ULUBEYİ, sonrasında ise ÇAĞIRAN, ORTAYLI ve ARAPMAN öneririm.

 

4.AYAK : TOROSDAĞI‘nın mevcut form durumundan ve yaptıklarından bahsetmeye çok da gerek yok sanırım.Kış sezonuna bu tarz gruplarda damga vuran safkan için Akalp dışında stili bir rakip de görünmüyor.Ketme tercihinden sebep Akalp inat edebilir mi diye düşündüm ancak son yarışlarını izlediğimde depar konusunda zorlandığı gördüm.Dolayısıyla Akalp ritmini bulup Torosdağı’nı rahatsız etmeye başlayan kadar Torosdağı çoktan tempoyu belirlemiş olacaktır.

Mesafenin de 1300 olduğunu düşünürsek bir solukta bitirmesini beklemek hakkımız.

 

5.AYAK : Neredeyse sonuncu at konumunda yarışacak olsa da DARK DAUGHTER isimli tayı ihmal etmeyelim derim.4 aya yakın bir ara sonrası gördüğü yarışta startı kötü almasına rağmen düzlüğe yakın bir anda doldurup gelerek bariyer dibinden mücadeleye dahil olmaya çalışmıştı.Sonrasında doğal olarak nefessizlik hisseden safkan ensede 7. gelmişti.Bu kez artan formuyla startı da düzgün alabilirse ben iyi koşacağını düşünüyorum.

isiktrarlı GOLD FISH, yeterli hazırlıklarıyla VICTORINA, aynı yarışı yakın ara 6-8 tamamlayan MISS ARTU ve SKY WOMAN 1.lik mücadelesinin belirli metrelerdeki ortakları olacaktır.

 

6.AYAK : El değiştirip Bursa’ya gelen ve ilk kez ters piste çıkan AKAĞAÇ‘ın o koşusunu çok da ölçü almamak gerek.Şimdi hem havasına suyuna alıştı hem de pisti tanıdı.Db ilavesinden de olumlu yönde etkilenirse uygun grupta perdeyi kapatabilir.

Son 2.liği inanılmaz olan SURŞAHİNİ ve kilo avantajıyla BABAMENDUH rakip konumundalar.

 

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 5,8,9,4,1,2,7,3

2.AYAK : 8,3,4,1,7

3.AYAK : 1 / 3,4,2,6

4.AYAK : 1

5.AYAK : 2,3,8,4,7

6.AYAK : 2,1,7

ÜYE YORUMLARI - 6 YORUM
 1. astrakhan dedi ki:

  dogac bey emeginize saglik ben birinci ayakta KIRDALİ’nin önde boş kalıp yine çıktgkı gibi bitirecegini dusunyrum herkese bol sans

  1-KIRCALİ
  1-3-2-8-4-5-6-7
  3-4-1
  1-TOROSDA
  3-4-8-1-2-7
  4-3-7-1-8-2-12-13

  1. Anonim dedi ki:

   BOL ŞANS ASTRAKAN süper kurgu olmuş:)

   1. astrakhan dedi ki:

    hepimize alfa tsk. dostum

 2. Anonim dedi ki:

  BOL ŞANS
  7 TLOS
  3.8.4.6.7
  5.1.4.2.3.6.7
  1.6.7
  3//8
  1.3.7.2.49.8.11.5.6.12

 3. Redno68 dedi ki:

  Tebrikler.Dogac Bey

BİR YORUM YAZ