TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

24 HAZİRAN İSTANBUL

1.AYAK : Startla birlikte ısrar gösterip liderliği istemesi muhtemel HALLEY normal şartlarda herhangi bir isimden baskı yemeyecek gibi duruyor.Ankara’daki son idman görüntüsünde müthiş görünen kısrağın eküri avantajı da mevcut olduğundan galibiyete yakın olduğunu düşünüyorum.

Satış koşusu olmasından sebep rakip değerlendirmek isteyen takipçilerimiz NEVER LOSE ve UNTIMELY üzerinde durabilirler.

 

2.AYAK : Yarış yaşamının ilk startında potansiyelli bir isme denk gelince 2.likten öte gidemedi YALVAÇHAN.Yine de teşviklere her yerde cevap vermesi ve kesmemesi safkan için önemliydi.Bugün artan tecrübesiyle daha iyisini yapacaktır.

Sentetiğe uygun aksiyonlarıyla HASİBAKIZ, kaba kumcu olduğu bariz olsa da ONARBEY ve Adana’dan sonra yumuşak pistte daha iyi koşabilecek olan OĞLUM MİRHAT 1.lik mücadelesine dahil olacaklardır.

 

3.AYAK : Birden fazla süratli ismin bir araya geldiği koşuda temponun illa ki yükseklerde seyredeceğine inanıyorum.Böyle bir durumda her ne kadar orta mesafelerde daha etkili bulsam da HAFOCAN‘ın koşuya ağırlığını koyacağını düşünüyorum.Kendisinden başka net bir sprinter göremedim ve Hışman’ın sert binişiyle adından söz ettirecektir.

Baba Oktay ve Dark Phoenix ikilisi arkasında sabırlı bir şekilde 3.lüğe yatması halinde KEREM EYLE ciddi rakip konumunda olacaktır.

Beklentimin aksine ön tarafta birbirlerini çok da bozmazlarsa BABA OKTAY ile DARK PHOENIX kendilerine şans yaratacaklardır.

 

4.AYAK : 2 yaşlılığında kısa ve orta mesafeli çim yarışlarında müthiş işler yaptı FULL THROTTLE.Sürekli Call To Victory’ye çarpıldığı için doğal olarak 2.likten öte gidemedi ve onun gölgesinde kaldı.Bir kez de Ardaşah’a geçilmişti sanırım.

Sonrasında Çaldıran’da 1600’e çıkınca beklentilerin altında bir performansla 5.lik elde etti ve doğal olarak mesafenin uzamasının bu safkana yaramadığını, sınırının 1400 olduğunu düşünmeye başladım.

Ancak Sakarya Koşusu’nda öyle bir performansa imza attı ki ; “Durun bakalım, mesafeyi de yaparız.” der gibiydi adeta.Kingsman’in rekor kırarak kazandığı koşuda her daim 1.lik mücadelesindeydi ve Prior arkası yakın ara 3. sıradaki yerini aldı.

Dolayısıyla bu safkanın mesafe ile ilgili bir problemi olmadığını, sadece doğru sürülmesi gerektiğini görmüş oldum.

Sonrasında aranın ardından sentetikte bir yarış gördü ve hem hiç huyu olmadığı halde startta 3 boy kadar oturdu hem de jokeyiyle uyumsuzdu.

Startta kalan bir safkan için çok erken doldurup Alihan’ın temposuna dahil oldu ve doğal olarak düzlükte nefessizliğin yanı sıra kötü sürüşün de etkileriyle Zabun’a geçildi.

Bugün tek rakibi konumundaki Zabun ile çimde karşılaşıyorlar.O yarış ardından mecburi araya gidildiği için iki safkan da start alamadı ve bu koşuyu hedefleyerek hazırlıklarını tamamladılar.

Evet Zabun boş bir at değil ve çimi de yapabilir ancak ben Full Throttle’in potansiyeline daha çok inanıyorum.Ayrıca dediğim gibi o gün tüm aksiliklere rağmen rakibinin dibinde bitirdi.

Bugün ise daha hazır ve çok daha iyi olduğu çimde stiline müthiş uygun jokeyiyle karşımızda Full Throttle.Benzer şekilde startta oturmaması halinde ben Zabun’a geçilmeyeceğine inanıyorum.Gerideki safkanlardan da dikkatimi çeken herhangi bir isim yokken Robin Son ve Sozopol’un süratlendireceği koşuda onların arkasında 3-4 gibi yer tutup etkili düzlük bindirmeleriyle sonuca gitmesini bekliyorum.

 

5.AYAK : Denk güçteki isimlerin mücadelesinde dışarıda at bırakmamak doğru olacaktır.Ben şablon tutarını yükseltmemek için bir atı eledim.

 

6.AYAK : Aralıklarla koşsa da istikrarlı performanslara sahip ASPURÇE.Bugün ilk kez bu kadar sık koşmuş olacak ve bu durum performansını olumlu yönde etkileyecektir.Çime ve mesafeye de uyum göstermesi muhtemel olduğundan favorim.

Yarış gören REST, aprantisiyle uyumlu SARİDUZ, kumcu olsa da BARIŞIN GÜCÜ, ataklarında gecikmezse BAWIKAL NEVZO, idman pistinde kendine hayran bıraktıran DELİBİNNUR, ÖZHABERCİ, potansiyel barındıran NİĞBOLU, ön tarafta konumlanması muhtemel ATILGAN AĞA, Kaızbert temsilcisi KIRIM KARTALI ve çimi benimsemesi halinde yine etkili olabilecek GÜLOŞ sıralaması bütçeler el verdiğince değerlendirilebilir.

 

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 7 / 10,9

2.AYAK : 8,9,5,4

3.AYAK : 6,3,4,1

4.AYAK : 2

5.AYAK : 4,8,3,5,1,7

6.AYAK : 16,12,13,6,1,22,11,10,5,8,3

6’lı ganyan 1.175,24 t vermiştir.

ÜYE YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Zafer Yaşlı dedi ki:

  Teşekkürler dogaç kardeşim

 2. soykan soykan dedi ki:

  bi yarışı bu kadar guzel analiz edilir Doğaç kalemine sağlik

 3. Oğuz Uzun dedi ki:

  simdiden.tebrikler.tesekkurler.kral.seviliyosun

 4. İlyas Türksever dedi ki:

  BOL ŞANS DOĞAÇ BEY.. EMEĞİNE SAĞLIK

 5. barbaros sazan dedi ki:

  Tebrikler . Devami olsun

BİR YORUM YAZ