TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

22 HAZİRAN BURSA

Son günlerde atlarımız ya fotoda kaybediyor ya aralarda kapanıyor ya da start çıkışında aşırı oyalanıyor.Dolayısıyla kurgularımız kötü bir şekilde beşte falan kalıyor.Umarım bu hafta işler tersine döner ve şans bizim yanımızda olur.

 

1.AYAK : İlk kez start alacak taylar arasında hem hazırlıklarında derece sergilemesi hem erken doğumlu olması hem de Kaızbert yavrusu olmasından ötürü ÇIĞRÜZGARI bende çok ön plana çıkıyor.Eğer ki start çıkışını normal alabilirse yarış yaşamına 1’de 1 ile başlayabileceğini düşünüyorum.

Rakip soran takipçilerimiz önce KÖYAĞASI DEMİR ve TİRAGON sonra BALSENA ve ATEŞİN KIZI üzerinde durabilirler.

 

2.AYAK : Son startında da dikkat çektiğim İZBIRAK beklentimi tam anlamıyla karşılayamasa bile kötü koşmamıştı.Bursa çimini seven safkanın mesafeye uyumu da mevcut.Rakiplerinin de uygunluğunu varsayarsak kazanan olabilir.

Gördüğü yarışta 4. kalırken üzerine koyacak izlenimi yaratan ÖZBURGAZ ciddi rakip konumunda olacaktır.

İdaresi zor bir safkan olmasına rağmen YAHYABEY GÜLÜ ve kumu daha iyi olsa da ÖZÇEVİK şanslı görünen diğer ikili.

 

3.AYAK : Son startında Sinan’ın çok erken önlere sürüklediği SURPLUS buna rağmen düzlük boyu mücadeleden kopmayarak dikkatime takıldı.İçeriden diri gelen güçlü Gold Coust’a cevap veremese de 2.liği kurtarması ve arka tarafı kolaylaması gayet başarılıydı.

Bugün Tolga Yıldız ile start alacak olan safkanın daha iyi sürüleceğine inanıyorum.Kara Yaşar gibi çekindiğim bir rakibi olsa da Surplus’ın ön tarafa yakın konumlanarak çimde rakibini yakalayıp geçmesini bekliyorum.

 

4.AYAK : Aslında Romeo’dan aşırı baskı görmezse BİLDENHAN için kolay bir yarış olabilir.Ancak Romeo’da Çiçek olduğunu düşünürsek çok enteresan bir ilk 200 metre izleyebiliriz.Dolayısıyla ben rakiplerini de değerlendireceğim.

Önceliğim MEGA STAR‘dan yana.3.lükte kendi temposunda sakince yer tutup düzlükte bir anda bariyere dalarak yarışı çalabilir.

Bildenhan’ın yarım boy kadar dışında 2 giderse kendisinin de kazanırda kalması muhtemel ROMEO, Bursa kumuna aşık BESTEKAR ve koşu temposu ingiliz tempolarına çıkarsa ÇALTEPE devreye gireceklerdir.

 

5.AYAK : Ön plana çıkan 4 tay arasında çok da ayrım yapamadım.Sıralamam şablonumdadır.

 

6.AYAK : Gördüğü yarışta ortalarda gözükmese de nefes toplayan ve bugün dil bağı ilavesiyle farklı bir performans ortaya koymasını beklediğim HIZKOLİK favorim.Safkanın gününde olduğu vakit Bursa çiminde daha iyi rakipler yanında bile etkili olabildiğini unutmamak gerek.

Nefes toplayan FADİK, KIRATIN GÜZELİ, ön tarafta sakin sürülürse OVA BEYİ, çimci ZOR ZAMAN, Mertcan idaresinde HÜRREİS ve 4.lüğünde fena görünmeyen AĞCABEYİ 1.lik mücadelesinin belirli metrelerdeki ortakları olacaklardır.

 

İKİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 1 / 3,5,9,8

2.AYAK : 8,12,9,1

3.AYAK : 3

4.AYAK : 3,6,2,5,4

5.AYAK : 2,8,3,7

6.AYAK : 1,6,7,2,9,17,5

ÜYE YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Boss Ati dedi ki:

    Kolay gelsin başkan

BİR YORUM YAZ