TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

22 ARALIK ADANA

BİRİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 8,4,1,6,10

2.AYAK : 6,3,2,8,1,12 / 7,4,5,10,13

3.AYAK : 5

4.AYAK : 5

5.AYAK : 6,11,4,2,10,7,1,9,8,12

6.AYAK : 12,9,10,7,3,5,8

 

1.AYAK : Günün bana göre en denk mücadelelerinden biri.Tüm safkanların az ya da çok şansı var.Dolayısıyla hemen hemen hepsini 1.lik mücadelesinde görmemiz muhtemel.Çok da riske girilmemesi taraftarı olsam da sıralamam şablonumdadır.

 

2.AYAK : Adana kumunda gördüğü ilk yarışında performansını fena bulmadım VICTORY LAP‘in.Safkan kendisi için ters mesafeye rağmen düzlüğe iyi çıktı ve gücü oranında ataklarını sürdürdü.Lakin son metrelerde jokeyi de enseye basınca kendi halinde tamamladı.Bugün kısalan mesafe fazlasıyla lehine olacaktır.Bomboş kiloda ve bu tarz atlara iyi binen aprantisi idaresinde etkili bir performans ortaya koymasını bekliyorum.

Start problemi göstermemesi halinde WONDERKID ve erken ritme girebilirse LADY PIA öncelikli rakip konumundalar.

Ön tarafta sakin sürülmesi halinde NALAKOŞAN, KOŞANTAY, yeterli hazırlıklarıyla ANGEL SPIRIT ve çimci olduğu aşikar olsa da bu kadar atta SONSUZUM değerlendireceğim diğer isimler.

 

3.AYAK : Kısa ara sonrası ilk kez çıktığı Adana pistinde sonlardaki etkili ataklarıyla iyi bir 3.lük elde etti BERATEFE.Normalde ön tarafa yakın giden bir safkan olmasına rağmen o gün için çok gerilerde bekledi.Eğer ki bugün normal stiline döner ve kaçak isimler arkası sakin sürülürse kazanan olabilir, favorim.

Üst gruptaki son startı yakın sayılabilecek YALVAÇHAN, kondisyon açığını kapatan ŞINİN, istikrarlı HİKMETFIRTINASI, birbirlerini çok da bozmazlarsa GÜNSALAR ve NEFERTAY adından söz ettireceklerdir.

 

4.AYAK : Bu sezon doğuda gördüğü yarışlarda seri bile yaptı YUTANGİRDAP.Potansiyel olarak üst düzey bir isim olan safkan özellikle kısa mesafeli koşularda oldukça etkili oluyor.Bugün de 1200 metrede üzerine Hışman’ı almış durumda.Seri başlayıp Bilginkadir ile Avan ikilisinin arkası iyi bir yer tutacaklarını öngörüyorum.Adana kumunu benimsemesi de fazlasıyla mümkün olduğundan düzlüğe çıkılır çıkılmaz sergileyeceği aksiyonların çekindiğim rakibi Gazınç önünde kendisine 1.lik getirmesini bekliyorum.

 

5.AYAK : Son startındaki galibiyetine hayran kaldım TIRMIL EFESİ‘nin.Daha önceleri süratli tempoda kaçıp bitirmeye çalışan safkan o gün sakin kalarak koşunca özellikle son 200’den sonra adeta uzadı.Safkanın üzerine koyacağını ve rölanti geçmeye aday tempoda mesafeyi kısaltacağını düşünüyorum.Düzlükte ise bir anda bariyere dalarak liderliği üstlenip kalan metrelerde sprinter isimlere direnebileceği kanaatindeyim.

Oyunu genişleten takipçilerimiz maiden galibiyetleri ardından üzerine koyabilecek görüntüdeki LORENZO ile KING CAN ikilisinin yanı sıra idman görünümüyle farklılaşmış olan ELEANOR RIGBY ve son startında kötü sürülmesine rağmen sermayeli tamamlayan PRENSES HİRA üzerinde durabilirler.

 

6.AYAK : Birbirinden süratli isimlerin varlığında her ne kadar mesafe 1200 olsa da ben sprinter isimlere yöneleceğim.Nihayet son startıyla biraz olsun kıpırdayan ve son işinde kendini bulmuş görünen AKHİL favorim.Bugün de çok gerilerde değil de orta grupta yerini alabilirse düzlük boyu sürdüreceği sprintiyle 1.likle tanışabilir.

Mütemadiyen iyi koşsa da sürekli geçilecek bir rakip bulan REİS KIZI‘nı aslında yazmayı düşünmüyordum.Lakin son startında saldırdığı Melikenur’un hemen üst grupta etkili koşması ve bu safkanın da idmanda farklı görünmesi kendisini yazmamı sağladı.Artık iyice bütünleştiği jokeyinden doğru zamanlı hamleler gelirse tüm gruba hakim olabilir.

 

İKİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 6,11,4,2,10,7,1,9,8,12

2.AYAK : 12,9,10,7,3,5,8

3.AYAK : 5,10,8,6,2,3

4.AYAK : 4

5.AYAK : 10 / 7,6,8,9

6.AYAK : 1,12

ÜYE YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ