TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

22 AĞUSTOS ANKARA

Dipnot eklenmiştir.(11:15)

 

1.AYAK : Son startında tek rakibi Kadhan olarak gözüktüğü için ona göre koşup stili dışına çıkmasına ve ters mesafeye rağmen bence başarılı bir 3.lük elde etti ALPTUĞHAN.Bugün daha uygun şartlarda bekleme yarışı yapacak olan safkan düzlükte koşuya ağırlığını koyacaktır.

Gününde olduğu vakit bu tarz rakiplere üstünlük kurmakta zorlanmayan TARIKHAN ve enteresan 1.liği ardından üzerine Ahmet Çelik’i alan MAHZUNKRAL öncelikli rakip konumundalar.

Ağır kilolarına rağmen önde çok da birbirlerini bozmazlarsa son metrelere kadar kazanırda kalabilecek BİLDENHAN, ROMEO, kendisi için mesafe kısa olsa da mevcut formuyla ÇELİKKALKAN ve unutulduğu an ortaya çıkmayı seven BAŞPEHLİVAN şanslı görünen diğer isimler.

 

2.AYAK : Ara sonrası gördüğü 2 yarışta da 8.lik elde eden IMMORTAL BELOVED aksiyon yapısı itibariyle daha fazlasını yapabilecek görüntüde.Kan hattı çok da boş olmayan safkan bana göre uzayan mesafede daha iyi sonuç alacaktır.Dil bağı ve Ahmet Çelik faktörlerinin olumlu etkilerini hissederse cazip bir 1.lik elde edebilir, favorim.

Uzunu tartışmasız daha iyi olan WILD ROSE, gezmediği şehir kalmasa da BABA CAHİT, önde rölanti gidebilirse EROS DIAMOND ve startta çok oyalanmazsa BET 1.lik mücadelesine belirli metrelerde dahil olacaklardır.

Bir şekilde ritme girebilirse ALWAYS ORDER, Ankara’yı çok sevmese de ÖZEL, startta oyalanmazsa LADY PIA ve takibi bıraktığım an 100 lira ganyanla kazanacağını bildiğim SPEED ENGINE bombada değerlendireceğim taylar.

 

3.AYAK : Son startında grubu bölen LOZAN ve GRAYOCEAN bir nevi rövanş mücadelesine çıkacaklar.Ben ibrenin yine Lozan’a dönük olduğunu düşünsem de Grayocean gerçeği de göz ardı edilemez.

Ayrıca o gün biraz arkalarında kalmış olsa da bugün daha iyi formuyla HEADMAN‘i de sürprizde değerlendireceğim.

Çok daha geniş bütçesi olanlar, ki ben kendi oyunuma ekleyeceğim, dışarıda kalan aynı stildeki iki isme de şans verebilirler.

 

4.AYAK : Son startında müthiş bir galibiyet elde etti GÜLÜM OSMAN.Safkanın gücüne diyecek hiçbir şeyim yok ancak o galibiyet biraz da Hışman’a yazar.Çünkü resmen safkanı kaldırıp kaldırıp içeri attı.1200’de ve 2 yaşlılığında böyle performanslar ortaya koyan safkanın 3’e dönüp mesafeye de çıktığında çok iyi yerlere geleceğine inanıyorum.Bugün benzer rakipler yanında benzer taktiğin izlenmesi halinde üst üste 3. galibiyetini almasını bekliyorum.

Oyunu genişleten takipçilerimiz anlamsız jokey değişikliğine rağmen ANADOLU ASLANI ve bu kez son metrelerde kesmemek için elinden geleni yapacak olan GLITZY üzerinde durabilirler.

 

5.AYAK : Bir yarış evvel 1400’de ritmini çok geç bulduğu için daha iyi sonuç alabileceği koşudan 8.likle ayrılmıştı SÖNMEZBEY.Son startını ise tecrübeli rakipler yanında aldığı için safkana değinmek istemedim lakin oldukça iyi bir performansa imza atarak aynada kaybetti.

Safkanın mesafeye uyumu üst düzey ve aksiyonlarını yayabildiği vakit çok güçlü gelmiyor gibi görünse de aslında ikişer ikişer geliyor.Jokeyinin de tekrar tercihleyip son galobunu gerçekleştirdiği safkan üzerine koyacaktır.Rakipleri arasında dikkatimi çeken herhangi bir isim yokken Sönmezbey’in 1.likle tanışmasını bekliyorum.

 

6.AYAK : Son metrelerini muhtemelen ağır çekimde izliyor gibi olacağımız günün son ayağında her türlü sonuca açık olmak gerek.Bu koşuda önceliği tuttuğunuz atlara vermenin daha sağlıklı olacağını söylemekle beraber sıralamam şablonumdadır.

Çok daha geniş bütçesi olanlar, ki ben kendi oyunuma ekleyeceğim, 14,8,5 ve 4 ilavesi yapabilirler.

 

DİPNOT : Bugün özel bir gün olduğu için şablonumu her zamankinden daha geniş verdim.Sonuçta herkesin normalde ayırdığı bütçeden fazla bir şekilde veya ortaklı olarak devirli 2. altılıya katılacağını düşünüyorum.Ki ben de verdiğim şablonu bile genişleterek oyunumu oluşturacağım.Kendi oyunuma ekleyeceğim isimleri 3. ve 6. ayaklardaki yorumumda belirttim.

 

İKİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 3,9,7,1,2,5,4

2.AYAK : 8,12,1,3,7,6,10,9,11

3.AYAK : 4,2,3

4.AYAK : 4 / 2,7

5.AYAK : 5

6.AYAK : 15,9,13,10,1,2,11,12,6

6’lı Ganyan 5.161,62 t vermiştir.

ÜYE YORUMLARI - 12 YORUM
 1. Nuuh dedi ki:

  Doğaç bey geçen agf de sonuncu at olmasına rağmen Heaven’s garden isimli atı tek vermiştiniz yarıştan çıkmıştı şimdi yazmamışınız atta bi sıkıntımı var acaba?

  1. dogac dedi ki:

   Bankom olmasaydı yine ilk sıradan yazacaktım ancak Sönmezbey’in daha iyi bir safkan olduğuna inandığımdan bugün şans veremedim.Takibimizde kalsın

 2. Murat1983 dedi ki:

  Doğacım ilk altılı için gozune carpan bir at varmı tek yada supriz şümdiden tesekkürler

  1. dogac dedi ki:

   Hiç bakmadım o yüzden yanıltmak istemem

 3. Anonim dedi ki:

  BOL ŞANS..;
  9 TARIKHAN
  7.12.1.3.10
  2.3.4
  2.1.4.7.6
  4.11.5.10.7.8
  2.10.12.1.14

 4. kara123 dedi ki:

  İzmir’i ne Zaman yayinlayacaksiniz

 5. barbaroza dedi ki:

  Tebrikler. Sayende ilk defa devir altılısı bulduk.

 6. Hasgul7095 dedi ki:

  Tebrikler kardeşim helal olsun işini yapıyor kral

 7. sykn34 dedi ki:

  kral bu aleme çok fazlasın

 8. ecemilner88 dedi ki:

  Doğaç Bey gerçekten yazacak bir şey bulamıyorum. İyi ki varsınız.

 9. Robbie dedi ki:

  Tebrikler doğaç bey aldık altılıyı nice büyük ikramiyelere emeğine sağlık adamsın.

BİR YORUM YAZ