TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

20 HAZİRAN İZMİR

1.AYAK : İlk startında 1400 kumda 3.lük elde ederken genel görünüm itibariyle fena görünmüyordu GO CYCLONE.Şimdi şansını çimde deneyecek olan safkan benzer şekilde uyum gösterecektir.Artan tecrübe ve formunu düşündüğümüzde perdeyi açan isim olabilir.

Son dönemde hazırlıklarında farklılaşmış bir tay izlenimi yaratan BACK STOORM, istanbul’dan takibimde olan ALICE ve tecrübe faktörüyle WINTERS LOVE öncelikli rakip konumundalar.

RED RANGER, HADSİZ, SNOW HOUND ve THE WINNER sonrasında düşünülebilir.

 

2.AYAK : Yarış görüp nefes toplayan ve izmir çimini seven GALVATRON, kolay kazanarak dönen WAR REASON, kumda nefes açıp mesafede etkili olacak olan FRESH YOURSELF ve ön tarafta sakin sürülmesi muhtemel OVER ALL dörtlüsü arasında çok da ayrım yapılmaması taraftarıyım.

 

3.AYAK : Koşuya tempo verebildiği vakit süratli yapısıyla sonunu getirebilen bir isim TANKERNECLA.Bugün startla birlikte ısrar göstermesi muhtemel safkanın çok da üzerine gidilmeyecek gibi duruyor.Dolayısıyla beyaz bayrak ayna yapabilir, favorim.

İzmir çiminde istikrarlı performanslara sahip BENLİ SULTAN ciddi rakip konumunda olacaktır.

Kan hattının hakkını henüz tam olarak veremese de TAHTALI, hazır bir şekilde yarışacak olan PEKÖZ ve kumu daha iyi olsa da KARA DERE 1.lik mücadelesine dahil olması muhtemel diğer isimler.

 

4.AYAK : Nihayet beklentiler doğrultusunda kolay kazandı KING PINTO.Bu safkandan geçen seneden beri iyi şeyler umuluyor.Bazen kazanıp iyi koşsa da bir türlü istikrar sağlayamadığından adından çok da söz ettiremedi.Bu seneki yaz sezonunu ise güzel bir galibiyetle açan King Pinto 3 yaşlılığında benzer istikrar sorununu yaşamayacak gibi duruyor.Bunu da göstermesi için bu yarış güzel bir fırsat.

Yine koşu temposu en az 4-5 safkanın varlığıyla yukarı seviyelerde seyredecektir.King Pinto ve jokeyinin yapması gereken ise 9 gün önce ne yaptılarsa yine aynısı.Sakince orta grupta bariyere yakın yer tutup sprintinde gecikmemek.Eğer ki düzlüğe ritme girmiş bir şekilde çıkabilmeyi başarırsa kazanmayı da başaracağına inanıyorum.

 

5.AYAK : Kışın tek önermekten bıktığım bir tay oldu MYSTICAL VICTORY.2 kez 2. bir kez de 5. kalan safkan izmir kumunda görüşümü doğrulayamadı.Bu sefer çimde ön plana çıkaracağım.Ki çimi daha iyi yapması gerekiyor.King Pinto ile aralarında çok gittim geldim ancak bu safkanla bir türlü şansım tutmadığı için King Pinto’yu seçtim.Eğer ki startta kalmaz ve yarışa kendini verebilirse bu safkanı da galibiyete baya yakın görüyorum.

Rakibi hepsidir.

 

6.AYAK : Son ayakta ise 2 safkanı baya ön planda tutuyorum.Gördüğü yarışta hem yavaş tempo kurbanı olan hem de mesafe kısa gelen BIG FARRIER için bugün şartlar daha elverişli.Mesafe uzadı, koşu temposu daha yüksek geçecek ve daha iyi durumda yarışacak.Bütünleştiği aprantisiyle koşuya ağırlığını koyacaktır.

Mesafe tutan ve boş kiloda yarışacak bir diğer isim olan KOÇULAŞ ise ön tarafta sakince konumlanıp Big Farrier’in gecikmesi durumunda cezayı kesebilecek isim olarak görünüyor.

 

İKİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 3,1,8,13,6,9,12,7

2.AYAK : 2,14,1,3

3.AYAK : 4,2,14,7,1

4.AYAK : 12

5.AYAK : 12 / 2,3,6,1,5,10,7,4,8

6.AYAK : 6,10

ÜYE YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  İZMİR 1 Cİ ALTILI
  10.12.2
  7 ILDIRLI
  1.8.2.3.4.6.10
  4.1.7.9.2.3.5.6.11
  4.3.9.8.6.13
  14 WAR REASON

 2. Plaseci dedi ki:

  Kung pinto sttr 2 by kalması sikinti

 3. Anonim dedi ki:

  Bol şanslar
  4.3.9.8.6.13
  14 WAR REASON
  7.3.2.4.6.1.9.14
  2.12.3.6.5.8.13
  12 MYSTICAL VICTORY
  4.6.8.10.15.18

BİR YORUM YAZ