TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

2 TEMMUZ İSTANBUL

Program genelinde aklımda kalan tek isim olan Fujisan şablonuma eklenmiştir. (14:30)

 

1.AYAK : Pist ayırt etmeksizin uzayan her mesafede etkili olmayı başarıyor ATILGAN KURUŞ. Bugün çıkacağı çimde mevcut formuyla yine iyi bir performans ortaya koymasını bekliyorum. Ritme girmekte gecikmezse düzlük boyu sürdüreceği aksiyonlarıyla tüm gruba hakim olabilir, favorim.

Arapoviç’in erken baskılarına maruz kalmazsa rölanti götürebilecek ONURLUEFE ve form tutan BEKİR şanslı gördüğüm diğer safkanlar.

 

2.AYAK : Uzuna ve sentetiğe yatkın iki isim TANIRKIZ ile ATEŞİN KIZI koşunun da haklı favorileri. Ancak ben işlerinin o kadar kolay olmadığını ve kazanırda birkaç safkanı daha göreceğimizi düşünüyorum.

Kiloya alışık POLATLI GÜLÜ, başarılı jokeyi idaresinde DEĞER, son 5.liği enteresan KADIÇEŞMESİ, ön tarafta sakin sürülebilirse KIZIM AYSİMA ve kilo avantajlı bir diğer isim HAYALEDEN 1.lik mücadelesinin ortakları olacaklardır.

 

3.AYAK : Eşkal ve aksiyon yapısı itibariyle sentetiğe çok daha uyumlu bir at ENDER MAN. Ama oldukça formda günler geçirdiği için çimde bile etkili olmaya başladı. Özcan ile bütünleşmeyi başarabilen safkan en iyi olduğu mesafede ve uygun rakipler yanında bence 1.liğin en güçlü adayı.

Beklentilerin çok altında kalsa da müthiş idman görünümüyle MANOIR öncelikli rakip konumunda olacaktır. Ki bu safkana birkaç takı ilavesi denenirse bence olumlu sonuç alınacaktır.

Mütemadiyen iyi koşan ICE BREAKER, gününde olursa ELİMİNATÖR ve ilk kez çıktığı çimde bence dikkat çekeren kazanan FUJİSAN sürprizde değerlendireceğim isimler.

 

4.AYAK : Bir yarış evvel Sertberk gibi müthiş bir safkana saldırarak fazlasıyla dikkatimi çeken bir isim olmuştu KIR EJDER. Sonrasındaki startında da kolay kazanmasını beklediğimi dile getirmiştim lakin altılı ganyan başlama saatinden sonra bastıran yağmur sebebiyle pistler değişti ve eksik olduğu kumda sonuç alamadı. Jokeyinin de o gün için üzerine gitmediği safkan bugün ait olduğu çime çıkıyor. Rakiplerinden gerek güç gerekse potansiyel olarak üstün olduğuna inanıyorum. Jokeyinin biraz olsun ön tarafa yakın yer tutabilmesi halinde düzlük boyu sürdüreceği aksiyonlarıyla sonuca gitmesini bekliyorum.

 

5.AYAK : Oldukça kaliteli bir kısrak LEGEND OF LOVE. Bu sezon yeteri kadar yarış görüp form tutan safkan seri yapmaya başladı. Bugün hemcinsleri arasında ve lehine mesafede karşımızda. Aragona’yı çok kaçırmadan takip etmesi halinde düzlüğe çıkılır çıkılmaz artıracağı temposuyla önce onu geçmesini kalan metrelerde de sprint yememesini bekliyorum.

Beklentimin aksine Aragona ile erken yıpranırlarsa net sprinter GIRL GONE BAD, öndeki rakibini elinden çok kaçırması durumunda ise ARAGONA devreye girecektir.

 

6.AYAK : Son ayakta ise bence tüm safkanların az ya da çok şansı var. Aslında birkaç ismi dışarıda bırakabilirdim ancak 12 at koşan bir yerde 10 at yazdıktan sonra o ayakta H harfini kullanmak daha mantıklı olacaktır. Yine de sıralamam şablonumdadır.

 

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 8,10,9

2.AYAK : 3,2,1,4,10,6,8

3.AYAK : 1,7,3,6,2

4.AYAK : 4

5.AYAK : 3 / 1,7

6.AYAK : 5,4,1,6,2,9,8,3,7,11,12,10

ÜYE YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Melih Tan dedi ki:

  Ben dün söyledim Doğaçı tutabilene aşk olsun dedim mi dedim :)) Formda bir Doğaç 8 kaplan gücündedir son ayak koşmadan altılıyı buldurtur :))

 2. İsmail Telat dedi ki:

  teşekkürler ve tebrikler.Nazar değmez inşallah Doğaç Bey

 3. Neval Yiğit dedi ki:

  Doğaç bey merhaba tebrik ederim dünde bugünde tutturmuşsunuz altılıyı emeğinize sağlık sizi fanatik te yorumlarinizi ilk gördüğüm günden beri takip ediyorum ve başarılı buluyorum üye olmayı düşünüyorum size yakinda fakat sizden bir ricada bulunucam oyunlariniz geniş oyun herkesin bütçesi yetmeyebilir geniş oyunlarinizin yaninda ekonomik bir kurguda yapsaniz hem geniş hem ekonomik çok memnun olurum cok teşekkür ederim basarilarinizin devamini diliyorum

 4. Oğuz Uzun dedi ki:

  dogacim.yine.tebrikler.guzel.insan

BİR YORUM YAZ