TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

19 HAZİRAN BURSA

SILENT RAIN : İlk kez start alacak olsa da gerek kan hattı gerekse tatlı tutulduğı işlerinde bile iyi görüntü sergileyişiyle grupta sivriliyor Silent Rain.Start çıkışında herhangi bir sıkıntı yaşamaması halinde yarış yaşamına 1.likle başlayacağını düşünüyorum.

 

BİRİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 1,3,8

2.AYAK : 9,8,12,16,5,7,2

3.AYAK : 6

4.AYAK : 3,1,2

5.AYAK : 5,7,8,6,9,10,11,4

6.AYAK : 7,6,13 / 9,8,16

 

1.AYAK : Denk güçteki arap atlarının mücadelesinde koşu temposunun da erken yükseleceğini söylemek mümkün.Dolayısıyla önceliğim net sprinter BERATBEY‘den yana olacak.Yarış görüp nefes toplayan safkanın çoğu zaman önüne engel olarak start problemi çıkıyor.Eğer bugün böyle bir şanssızlık yaşamazsa muhakkak suretle söz sahibi olacaktır.

İstikrarını koruyan AŞIKBEY ve grubun potansiyelli 4 yaşlısı BELALI TUMBUL öncelikli rakip konumundalar.

Pisti seven HIZLI ASİYE, ön tarafta sakin sürülürse ESERALP, kazanarak dönen YÜREKLİ TAY, mesafe tutan TUĞTEKİN ve EFEBERK 1.lik mücadelesinin belirli metrelerdeki ortakları olacaklardır.

 

2.AYAK : Yarış yaşamının ilk startını bir tay için oldukça uzun mesafe olan 1700 metrede almıştı DELİKANIM.Koşu başlangıcında da adaptasyon sorunu yaşayınca yarışta tutunmakta zorlandı ve grubun biraz gerisinde kaldı.Ancak sonrasında ritmini bularak düzgün aksiyonlar sergileyen ve düzlüğe bariyer dibinden artırarak çıkan safkan tam kazandım derken eksik yarış nefesinin kurbanı olarak 2. kaldı.Bu kez hem daha tecrübeli hem daha nefesli.Çim pisti de aynı oranda benimsemesi halinde galibiyete yakın görünüyor.

Kum pistte fena koşmayan ÇAKIRDAĞLI ise bence çimi daha iyi yapacak.Hazırlıkları da yeterli olduğu için ilk rakip olarak onu görüyorum.

Adana kumunda istediğini alamayıp Bursa’da ters pistte ve çimde şansını deneyecek olan BALA‘dan bugün enteresan bir performans izleyebiliriz, dikkat.

Sonrasında KAANŞAH, EKSPRESSO ve ZUCCHINI düşünülebilir.

 

3.AYAK : Bursa kumuna uyumlu yapısının yanı sıra bence uzun mesafeleri de daha iyi olan bir at KOSOVA ATEŞİ.95 günlük ara sonrası işleri biraz daha çok sayıda olarak dönseydi sözlerimde ileri gidebilirdim ancak şu an için sadece favorim diyebiliyorum.

Gördüğü çim yarışında bile karakterini ortaya koyarak mücadelede kalan TARİHYAZAN, ideal pist ve mesafesinde koşacak olan AIRMAN, ŞİRİN SULTAN ve Adana kumundan sonra Bursa pistinde farklı koşabilecek olan BATMACIHAN kendilerine şans yaratması muhtemel isimler.

 

4.AYAK : Grubun kum pistteki en potansiyelli safkanı FOR THE KING Bursa’yı da çok seviyor.Uzunu da olsa da ben kısa ve orta mesafelerde bu safkanı çok daha iyi buluyorum.Kusursuz bir hazırlıkla dönemi ardından uygun grupta start alacak oluşunu da göz önünde bulundurursak jokeyi tarafından gereksiz bekletmelere maruz kalmazsa koşuya ağırlığını koyacaktır.

Net çimci olduğunu düşünsem de Bursa kumunu enteresan bir şekilde benimseyen ve burada dikkat çekici yarışlar yapan EL PATRON ise For The King’in eksik koşması halinde cezayı kesecektir.

 

5.AYAK : 6 aya yakın bir ara sonrası müthiş bir dönüş yaptı BAŞPEHLİVAN.Öndeki yüksek tempoya dahil olmasına rağmen düzlükte hiçbir şekilde yakalanmadı ve adeta rakiplerini sürklase edercesine kazandı.8 gün içerisinde safkanın form durumunda gerileme olacağını düşünmüyorum.Uygun rakipler yanında ve sevdiği şartlarda yoluna 2’de 2 ile devam etmesini bekliyorum.

 

6.AYAK : Son ayakta ise 7 isme şans verebildim.Sıralamam şablonumdadır.

 

İKİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 5,7,8,6,9,10,11,4

2.AYAK : 7,6,13 / 9,8,16

3.AYAK : 6,2,3,1,10

4.AYAK : 2,1

5.AYAK : 3

6.AYAK : 4,11,5,14,8,6,10

ÜYE YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ