TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

18 HAZİRAN ANKARA

Son ayaktan çıkan at yerine ekürisi 14 numara yazılmıştır.Aynı zamanda 14 numarayı yazmak koşunun agf’si olan 7’yi de kuponda geçerli sayacağından 7 numaralı safkan silinmiştir.Onun yerine 4. ayağa 7 eklenmiştir.(12:40)

 

RABENDA : Potansiyel olarak buradaki safkanların üstünde bir isim Rabenda.İki yaşlılığında iyi isimler yanında güzel mücadeleler ortaya koyan kısrak geçtiğimiz günlerde sert rakipler yanında start alacaktı.Ancak aceleci ve yanlış bir kararla koşular kum piste alınınca ilgilileri de Rabenda’yı doğal olarak koşmadılar.Bugün ise dediğim gibi çok uygun grupta start alıyor.Hazırlıkları da yeterli göründüğünden trafik problemi yaşamaması halinde galibiyete uzanabileceği kanaatindeyim.

Rakip soran takipçilerimiz MI MAJOR ve KEEP ON DREAMING üzerinde durabilirler.

 

EXTRAVAGANT : İzmir’de seriye bağladığı yarışlar ardından yaz sezonu için Ankara’nın yolunu tuttu Extravagant.Düzenli idman programını burada da sürdüren safkanın son uzun işindeki görüntüsünü baya beğendim.Normalde Ankara’da ilk kez start alacak olan ingiliz atlarına karşı temkinli yaklaşırım ancak yaklaşık 1 aydır burada olan Extravagant’ın alıştığını düşünüyorum.Temposunu kurmaya engel bir isim de görünmüyorken Özcan’ın yoğun katkılarıyla beyaz bayrak ayna yarışı yapmasını bekliyorum.

 

BİRİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 2,4,7,5,9,6

2.AYAK : 16 / 13,15

3.AYAK : 5,9

4.AYAK : 1

5.AYAK : 8,3,10,6,9,1

6.AYAK : 1,15,2,14,6,16,5,10,4,11

 

IŞKINAT : Net sonuncu at konumunda yarışacak olsa da startla birlikte ısrar gösterip lideriği üstlenerek önde istediği avansı alabilecek gibi görünüyor Işkınat.Çok da önemsenmeyeceğini düşünürsek arka tarafı uyutup inatçı yapısıyla sonuca gidebilir, favorim.

 

KHAL DROGO – STORM BLACK : Çimde ve mesafede özellikle temposunu kurabildiği vakit oldukça etkili yarışlarına alıştığımız bir safkan Khal Drogo.Bugün normal şartlarda önde istediği liderliği ve avansı alacak gibi duruyor.Üzerinde de bu konuda uzman jokeyi varken galibiyete bir hayli yakın olduğunu söylemek mümkün.

Lakin Storm Black kafamı baya kurcaladığı için Khal Drogo’yu tek bırakamadım.Safkan oldukça potansiyelli.Ankara çimini ve mesafeyi çok seviyor.Kocakaya’nın 2-3 gibi yer tutup akıllı bir biniş sergilemesi halinde ciddi rakip konumunda olacaktır.

 

VICTORY BAWL : Yarış yaşamının ilk startında banko önerdiğim kısrak jokeyinin düzlüğe çıkıldıktan itibaren enseye basışlarıyla noktaladı koşuyu.Anlık bir sıkıntı sezmiş olabilir Özcan.Bu sebepten böyle bir hareket yaptığını düşünüyorum.Bugün şansını kumda deneyecek olan safkanın pisti benimsemesi halinde 1.likle tanışabileceği inancındayım.

 

FIRTINA ELMAN : Yarış hayatındaki tek 1.liğini Ankara kumunda elde etmiş bir isim Fırtına Elman.Son dönemde Adana’da form tutan ve özellikle mesafeye yatkın yapısıyla istikrar sağlayan safkan evine dönüyor.Uzun süredir hazırlanan ve işlerinde derece sergileyen safkanın hem gidişat hem de kilo avantajını düşündüğümüzde etkili düzlük aksiyonlarıyla tüm grubu toplamasını bekliyorum.

 

İKİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 8,3,10,6,9,1

2.AYAK : 1,2,14,6,16,5,10,4,11

3.AYAK : 5,3

4.AYAK : 8 / 2,4,5,7

5.AYAK : 15

6.AYAK : 5,8,1,14,17,10

ÜYE YORUMLARI - 2 YORUM
  1. ece milner dedi ki:

    Bol şanslar dilerim Doğaç Bey.

  2. Derya Karaca dedi ki:

    Doğaç bey, bol şans diliyorum,yazdıklarınız gelir inşallah…

BİR YORUM YAZ