TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

17 MART KOCAELİ

Son ayağa Nick Nack eklenmiştir.Şablon tutarını biraz olsun dengelemek adına yazmaktan yorulduğum Mount Monet çıkarılmıştır.(11:20)

 

1.AYAK : Form tutup istikrar yakaladığı zaman bu tarz mesafelerde rakip ayırt etmeksizin kazanıra oynayabilen bir at AKALP.Stili rakiplerinin varlığına aldırış etmeden kendi temposuyla sonuca gitmeye çalışan safkan gününde olursa galibiyete imza atan taraf olabilir.

En iyi olduğu mesafede ön grup arkası bekleme yarışı yapacak olan ve çok değil 6 ay önce beni 80 bin liradan eden CANIMBABAM ciddi rakip konumunda olacaktır.

Tam mesafesinde SAYGON ve yarış gören EFE YÜREK ile İNFİCAR kendilerine şans yaratabilecek diğer isimler.

 

2.AYAK : Denk güçteki arap atlarının mücadelesini kendimce kapattım.Sizlerin de çok ayrım yapmadan 10 ata şans vermesini öneririm.

 

3.AYAK : Temposunu kurabildiği vakit neler yaptığı ortada SAVAŞ ATI‘nın.Kocaeli kumuna ve mesafeye yatkınlığını üst düzey karakteriyle birleştirince gününde olduğu vakir zor yakalanıyor.Bugüne baktığımızda normal şartlarda herhangi bir prese maruz kalmaması gerektiğinden kendisinden beyaz bayrak ayna beklemek hakkımız.

Savaş Atı’nın eksik kalması durumunda BLACK WASP ve KING OF THE FIRE devreye girecektir.

 

4.AYAK : Sentetiğe bir türlü uyum gösteremedi WINTERS LOVE.İdmanlarındaki iyi durumunu yarışına yansıtamayan safkan için çok doğru bir tercihle daha fazla gereksiz yıpranma yaşamadan pist değişikliğine gidiliyor.Kocaeli kum pistine gerek aksiyon gerek kan hattı itibariyle gayet uyumlu olmasını bekliyorum.Ters pisti de sorun etmeyeceğine inandığım kısrağı Mehmet Kaya kantarması altında biraz da rakip yokluğundan sebep banko olarak değerlendiriyorum.

 

5.AYAK : Orijinin hakkını er ya da geç vereceğini düşündüğüm LIVE THE MOMENT favorim.El değiştirip yeterli hazırlıklarla karşımıza çıkan safkan başarılı aprantisi idaresinde önem arz edecek kilo avantajına da sahip.Biraz olsun yarışa gidilirse kazanabileceği inancındayım.

ideal mesafesine çıkan INNOCENT GHOST öncelikli rakip konumundadır.

Sonrasında PERSIAN PRINCE ve BAY ROSSI düşünülebilir.

 

6.AYAK : İlk bakışta SİDELİ‘yi burada görünce çok net banko öneririm şeklinde düşündüm.Ancak sonra koşunun satış olması, safkanın 8 yaşında sırıtması ve 60 kiloda yarışacak olması beni biraz arayışa itti.

Piste üst düzey uyumu olan KING MAGE, şanssızlığını kırabilecek PLOVDIV, takibe aldığım POINT SHOT ve yarış yaşamındaki tek galibiyeti bu pistte olan NICK NACK 1.lik mücadelesine dahil olabilecek safkanlar.

 

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 1,3,2,5,7

2.AYAK : 1,2,4,10,3,6,12,5,7,11

3.AYAK : 2 / 3,7

4.AYAK : 8

5.AYAK : 9,7,3,2

6.AYAK : 1,4,13,10,16

ÜYE YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ