TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

16 MAYIS İSTANBUL

2. ayakta çıkan at yerine son ayağa 1 numaralı safkan eklenmiştir. (13:00)

 

1. ve 4.AYAK : Denk güçteki arap atlarının mücadelelerinde gidişatın da belirsizliğini düşünürsek her türlü sonuca hazırlıklı olmak gerek. Dolayısıyla bütçeler dahilinde şablondaki sıralama değerlendirilebilir.

 

2.AYAK : Son startının çıkışında gecikince stili dışı koşmak durumunda kaldı CORCOVADO. Buna rağmen fazlasıyla etkili bir performans ortaya koyan safkan sermayeli bir şekilde 4.lük elde etti. Bugün belki kendisi için kısa mesafeye geliyor ancak rakipler çok müsait. Ayrıca bu kez normal başlayıp ön taraftaki yerini alacağından kazanırda kalmasını bekliyorum.

Ankara’dan gayet formda gelen SUN TIME ve JOHN COFFEY ikilisi ciddi rakip konumundalar.

Sürprizde ise kazanarak morallenen SECRET BLOOD ve Corcovado’nun yine gecikmesi halinde önde boş kalabilecek CAMBAZ düşünülebilir.

 

3.AYAK : Eşkal olarak fazlasıyla dikkat çekici bir isim LIGHT OF DARKNESS. Sentetiğe gösterdiği müthiş uyumunu son startında çime de taşıyınca bence gayet geçerli bir galibiyete imza attı. Önde temposunu kurmuş bir Romanı Kalibre’yi yakalayıp ona hakim olmak, sonrasında da Red Luck ve Real Runner gibi net sprinter erkeklere direnmek öyle kolay iş değildir. Dolayısıyla bunu başarabilmiş bir kısrağın hem potansiyeli hem de yüreği çok büyüktür. Ayrıca Özcan ile uyumunu da dile getirmek lazım. Tam Özcan’ın stilinde bir at Light Of Darkness ve beraber hiç geçilmediler. Ne kadar teşvik yaparsanız o kadar cevap alırsınız. Özcan da bunu çok sevdiğinden bütünleşiyorlar. Bugün ilk metrelerde ekürilerle beraber Lucky Neko’nun süratlendireceği mücadelede 3-4 gibi konumlanacaktır. Viraj üzerinde alacağı teşviklerle ritme girmesi muhtemel Light Of Darkness’in düzlüğe çıkılır çıkılmaz artıracağı temposuyla pistin ortasında liderliğe yükselmesini kalan metrelerde de İllüzyon ve Mandalorian ikilisinin ataklarına cevap vererek Dişi Tay Deneme’yi kazanmasını bekliyorum.

 

5.AYAK : Çok da üzerine gidilmeden yarış görerek sezonu açtı MOORLAND. Geçen sene bu rakiplere çoğu zaman üstünlük kurabilmiş safkanın bu sene de form tutarak bunu başarabileceği inancındayım. Mesafenin uzaması da lehineyken galibiyete yakın görünüyor.

Ancak önde boş kalacağı bir gerçek olan LUNA LOVEGOOD‘u da görmezden gelemeyeceğim. Her ne kadar eski havasında henüz görünmese de bu şartlar altında şans vermemek olmaz.

 

6.AYAK : Erkek Tay Deneme’de ise şansları eşit görüyorum. Gazi favorim net bir şekilde BURGAS, onu baştan belirteyim. Bugün de her ne kadar favorim olsa da 1800 – 1900 giderken 1600 gibi tehlikeli bir mesafeye dönerek mesafe kısaltmak safkan üzerinde olumsuz etki yaratabilir. Tek çekincem bu. Yoksa kalabalık yarışmış, Ahmet şunu tercih etmiş benim takıldığım konular değil. Ben Burgas’ın gücüne, kalitesine ve karakterine fazlasıyla inanıyorum. Eğer ki dediğim gibi uzundan 1600’e dönmekten olumsuz etkilenmezse zafere yakın olduğunu düşünüyorum.

Koşu temposu uçuk olacağından son metrelerde ikişer ikişer gelmeleri muhtemel REAL RUNNER ile GÜLÜM OSMAN ikilisinin yanı sıra 1600’cü FIERO MIO ve mütemadiyen iyi koşan ANADOLU ASLANI zevkli 1.lik mücadelesinin ortakları olacaklardır.

 

İKİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 1,8,6,9,3,5,2,7,4,11

2.AYAK : 2,8,9 / 4,10

3.AYAK : 7

4.AYAK : 5,1,2,6,8,3,4,9

5.AYAK : 5,3

6.AYAK : 4,14,7,6,1

6’lı ganyan 1.851,25 t vermiştir.

ÜYE YORUMLARI - 7 YORUM
 1. s1mple dedi ki:

  Emeğine kalemine sağlık üstad.Yazdığın ganyan olsun.

 2. Beta-5 dedi ki:

  Tebrikler doğaç.. güzel ikramiye verecek İNŞALLAH 🙂

 3. sykn34 dedi ki:

  kral eyvallah ama yemişler ikramiyeyi

 4. sarikafa1907 dedi ki:

  Tebrikler kral kafada 3 numara gelse 5000 TL yazardı bu oyun. Darısı daha büyüklerine

 5. Berat35 dedi ki:

  Tebrikler.Güzel bir bayram hediyesi olduk.

 6. ecemilner88 dedi ki:

  Doğaç Bey yorumlarınız harikaydı. Tebrik ve teşekkür ediyorum.

 7. KaragumruK dedi ki:

  Bayram harçlığıı içn tşkrler. Doğaç.

BİR YORUM YAZ