TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

16 HAZİRAN KOCAELİ

BENİM ZAFERİM – ONE LOVE : 2019 yılının 9. ayından beri sahada olup hazırlıklarını sürdüren bir tay Benim Zaferim.Zorunlu aradan sebep daha çok sayıda galop yaparak bu koşuya katılacak olan safkanın 3. aydan itibaren baya düzenli ve sıkı hazırlandığını görüyoruz.Kan hattının yanı sıra eşkal olarak da oldukça pişkin bir tay izlenimi yarattığını bizzat öğrendim.İlk kez koşacak bir safkan için 1800 metre mesafe oldukça uzun olsa da ben tayın potansiyeline güveniyorum.Jokeyinden yeterli katkıyı alabilmesi halinde galibiyete yakın olduğunu düşünüyorum.

Grubun bir diğer potansiyelli safkanı One Love ise Kocaeli pistinde edindiği tecrübe ile uyum gösterdiği mesafede rakip konumunda gördüğüm isim.

 

NIKKI RUN : Kısa ve orta mesafeli kaba kum yarışlarında her grupta 1.liğe oynayabilecek potansiyelde bir isim Nikki Run.Orijinin hakkını veren safkan için şartlar ideal görünüyor.Rakiplerinin de uygunluğunu göz önünde bulundurursak baştan itibaren ön taraf içerisinde yer tutup kazanabileceği kanaatindeyim.

Oyunu genişletmek isteyen takipçilerimiz istikrarlı DARK POWER ve piste uyumlu INNOCENT GHOST üzerinde durabilirler.

 

BİRİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 1,2,9,8,6

2.AYAK : 16,11

3.AYAK : 2,4,6,3

4.AYAK : 2 / 1,3

5.AYAK : 2,5,3,1

6.AYAK : 14,8,1,3,2,5

 

1.AYAK : İlk kez start alacak taylar arasında orijin ve hazırlık itibariyle öne çıkan 4 at arasında çok da ayrım yapamadım.Bir sıralama oluşturmak gerekirse DRAGON BORN, BRAVE BABY GIRL, LONG FIELD ve BLACK OLIVA derim.

 

2.AYAK : Birbirinden süratli 3-4 ismin varlığıyla koşu temposunun çok yukarı seviyelere çıkacağı bir mücadeleyle karşı karşıyayız.Kocaeli pistine aşık olan ve bu tarz koşularda bitirici sprintiyle rakiplerini toplamasına alıştığımız BRAVE AZUR favorim.Hedef yapılarak hazırlandığı koşuda sprint koridorunu oluşturmakta gecikmezse söz sahibi olacaktır.

Bu tarz yarışların olmazsa olmazı OBRADA ve ara sonrası etkili dönmeyi seven istikrarlı CELAL BABA ciddi rakip konumunda gördüğüm isimler.

Yarış içerisinde kolay giden yapısının artısını böyle yarışlarda gören GOLD FIST, en son bıraktığımızda sınıf atlamış gibi görünen RASİM KAPTAN ve bir diğer sprinter KARA HİSAR kendilerine şans yaratması muhtemel diğer üçlü.

 

3.AYAK : Grubun 4 yaşlısı ASLANSOYLU geçen seneyi güçlü yaşıtlarının yanında iyi sonuçlar elde ederek tamamlamıştı.Bu sene başında da formunu koruyan safkan aradan olumsuz etkilenmezse 1.liğin en güçlü adayı olacaktır.Zira buradaki atlardan üstün potansiyelde bir isim.

9 Eylül’de 79 bini elimden alıp götüren CANIMBABAM hem kusursuz hazırlıklara hem de eküri avantajına sahip olduğundan ideal pist ve mesafesinde öncelikli rakip konumunda olacaktır.

Doğru yarışlar seçilince seriye bağlayan ALTINBAY, süratli tempodan yararlanacak olan DENİZ KÖPÜĞÜ, Kocaeli’de jokeyi tarafından hazırlanan OĞLUM EJDER ve yarış yaşamındaki tüm 1.likleri Kocaeli kumunda elde etmiş olan KILIÇSOY sonrasında değerlendirilebilir.

 

4.AYAK : KAPAKLICAN‘ın yaptıkları ortada.Maşallah diyelim, gerçekten istim üzerindeydi.Şehir ve pist ayırt etmeksizin karakterini sahaya yansıtarak kazanmayı alışkanlık haline getiren safkan bugün de genelde hakim olmakta zorlanmadığı rakipler yanında galibiyete yakın görünüyor.

Rakip olarak önce koşu temposunun çok yükseklere çıkması halinde devreye girecek olan TEKFORDTEYFİK, sonra eksiksiz hazırlanan ATLIBEY ve TEK YÜREK öneririm.

 

5.AYAK : Gününde olduğu veya sorunu nüksetmediği vakit bu tarz rakipler yanında kolay kazanabilen bir at GÜMÜŞKESEN.Kalabalık koşuda jokeyi tarafından cesurca hamlelere maruz kalıp ön tarafa yakın iyi yer tutabilirse sonunu da getirebileceğine inanıyorum.

Karakter abidesi kısrak SANBERK, start sorunu göstermezse düzlükteki güçlü ataklarıyla KAFADAR, iyi hazırlanan BERENGÜL, grubun en yaşlı safkanı olsa da moralli jokeyiyle BAŞKAYNAK ve iyi dönmesi beklenen GÜLENYÜZ 1.lik mücadelesinin belirli metrelerdeki ortakları olacaklardır.

 

6.AYAK : Eşkal olarak çok beğendiğim bir at TLOS.Mesafeye yatkın yapı ve aksiyonlarının yanı sıra Kocaeli kumuyla da bütünleştiğini söylemek gerek.Zira yarış yaşamına sentetikte başlayan safkan hiç işlememişti.Ki Kocaeli kumuna adım atınca bambaşka bir görüntü ortaya çıktı.

Yarış içerisinde kolay gidiyor gibi görünse de bu safkana son 800’ün oralarda teşvik yapmaya başlamanız ve o teşvikleri hiç kesmemeniz gerekiyor.Çünkü ritmini bulduktan sonra her geçen metre daha da güçlü aksiyonlar sergiliyor ve bir an bile boşlamamanız lazım.Çiçek ile daha evvel bir kez buluştu Tlos ve onda gayet uyumlu göründüler.

Bugün 1 kulvardan çıkan safkanı Mustafa’nın ilk metrelerde uyarıcı teşviklerle önlere sarkıtması çok önemli.Single Car, Faithful Wolf, Frankenstein, Fındıkkıran ve Coral Rose gibi liderlik hamlesi yapması muhtemel safkanların arkasında 6-7 gibi yer tutması halinde 16 atlı bir yarışın son 1000 metresinde oluşabilecek trafik karışıklığından Tlos’u kurtarmış olur böylece.

Viraj üzerinde ise önündeki isimlerin tempolarının yavaşça düşmesinden faydalanacak olan Tlos’un ritmini bulmuş bir şekilde düzlüğe çıkmasını bekliyorum.Sonrasında 200’e gelinmeden liderliği üstleneceğini ve kalan metrelerde de olası sprinterlere karşı koyacağını öngörüyorum.

Rakibi King Mage olabilir.

 

İKİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 2,5,3,1

2.AYAK : 14,8,1,3,2,5

3.AYAK : 6,1,11,13,8,5

4.AYAK : 3 / 6,1,5

5.AYAK : 4,5,6,2,12,14

6.AYAK : 9

ÜYE YORUMLARI - 5 YORUM
 1. astrakhan dedi ki:

  erkencisin.kral.kalemine.saglik.

 2. kdrdgn78 dedi ki:

  emeğine sağlık yazdığın gibi gelsin

 3. Ferhat_42 dedi ki:

  Sana boşuna kral demiyorum yorumlar gerçekten harikulade işinin hakkını veriyorsun.sevgili Doğaç.,

 4. Anonim dedi ki:

  BOL ŞANSLAR
  1 BLACK OLIVA
  3.1.4.5.8.14.2.6
  16.11.13.9.6.4.7.3.2.8
  5 TEK YÜREK
  4.1.5.14.2.3.8
  1.3.5.9.13.8.14

 5. sykn34 dedi ki:

  Birinici altılıya yazık oldu Dogac cok guzeldi tahmni

BİR YORUM YAZ