TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

13 HAZİRAN İZMİR

VITARA : Üstün süratiyle bu tarz mesafelerin kum pistte etkili ismi Vitara.Ara sonrası hazırlıkları eksiksiz olan safkanın her ne kadar stili rakipleri olsa da kendisinden daha seri bir isim göremiyorum.Dolayısıyla ilk metrelerde liderliği üstlenip bariyere yaslanarak gerekli avansı alacaktır.Plan dışı bir ismin çıkıp tempoyu aşırı yükseltmesi durumunda da kendi temposunda 2.likte gideceğini öngörüyorum.Beklentim doğrultusunda gelişmelerin seyretmesi halinde viraj üzerinde artıracağı temposuyla düzlüğe pisti ortalayarak lider çıkmasını ve Tumbul Ağam’ın ataklarına karşılık vermesini bekliyorum.

 

BİRUMUT : Tipik bir Kaızbert temsilcisi olmasından sebep ne zaman ne yapacağı çok kestirilemiyor Birumut’un.Ancak yarışa kendini verebildiği vakit bu tarz rakipler yanında her zaman 1.liğe oynar.Ara sonrası iyi dönmesi muhtemel olan ve uzayan mesafenin gücünü alması için işine geleceği safkanı riske değer buluyorum.

Oyunu genişletmek isteyen takipçilerimiz OVAKAYA ve YADİGAR BEY üzerinde durabilirler.

 

BİRİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 10,2,7,9,3

2.AYAK : 8

3.AYAK : 6 / 4,5

4.AYAK : 9,12,11,3,4,6,1,7,5

5.AYAK : 16,17,6,8,4,5,9

6.AYAK : 2,5,1

6’lı ganyan 87.456,90 t vermiştir.

 

ALEMİN KRALI – ESER : İzmir çimine ve bu tarz mesafelere gösterdiği uyumla istikrar sahibi bir isim Alemin Kralı.Yarış içerisinde kolay giden yapısıyla iyi yer tutabilen safkan için bu tarz yarışlarda bu özellik baya avantajına oluyor.Bugün de düzlüğe ön grup içinde ve elde çıkması muhtemel olduğundan kalan metrelerdeki güçlü ataklarıyla galibiyete yakın görünüyor.

Turbocu ve Karatepeli ikilisinden çok da olumsuz etkilenmeden kendi temposunu kurarsa Eser’in de elbet kazanırda kalacağını söylemek mümkün.

İlk altılıda yerim olduğu için bu ayakta Kral Artur’a da şans vermiştim ancak ikinci altılıda bütçeden sebep elemek durumunda kaldım.

 

KÜRŞATBABA : Son dönemde pek ortalarda görünmüyordu Kürşatbaba.Verilen arayı en iyi şekilde değerlendiren safkan dinç bir şekilde bugün etkili bir performansa imza atacaktır.Koşu temposu da lehine gelişeceğinden ritmini bulmakta gecikmemiş bir Kürşatbaba’nın pistin en dışından sergileyeceği aksiyonlarla tüm grubu toplayabileceği kanaatindeyim.

Kürşatbaba’dan beklediğim reaksiyonu alamazsam EFEBERK, ESERALP, AŞIKBEY ve ÖZÇOCUK devreye gireceklerdir.

 

AVUKAT : Kum, çim, kısa, uzun ve şehir ayırt etmese de en iyi yarışlarını izmir’de sergiliyor Avukat.Safkanın kalitesi de ortada.Ki yaşadığı sorunlara rağmen tekrardan iyi duruma gelmesi karakterini de gösteriyor.Çime daha yatkın bulduğum safkan hem kulvarı hem de jokeyinin sakin sürüşü sayesinde mesafeyi de kısaltma imkanı yakalayacaktır.Düzlüğe çıkılır çıkılmaz bariyer dibinden artıracağı temposuyla liderliği üstlenip perdeyi kapatan isim olmasını bekliyorum.

 

İKİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 9,12,11,3,4,6,1,7,5

2.AYAK : 16,17,6,8,4,5,9

3.AYAK : 2,5

4.AYAK : 5,4,3,6,1

5.AYAK : 10 / 3,7,5,11

6.AYAK : 2

ÜYE YORUMLARI - 9 YORUM
 1. İlyas Türksever dedi ki:

  BOL ŞANSLAR

  3 BLACK THUNDER
  8.2.1.3.14.5.4.6.7.15
  1 ERGÜÇLÜ
  7.1.2.4.3.9.11.10
  4.16.8.6.7.12.9.13.1
  5.7.2

 2. Oğuz Uzun dedi ki:

  Yazdgin.gibi.gelsin.izmirin.kralı.

 3. Aşkın Sürekler dedi ki:

  Yine bombayı yaptın dogac

 4. soykan soykan dedi ki:

  dogaccc 30tllik besliyaptm verdign3ata kaldmm heycandan salonda tur atyiorm ALLAH seni basmzdan eksik etmezin kalbi guzel insan

 5. Ceyhun Civan dedi ki:

  Vallahi müthiş tahmin

 6. mesutaa mesutaa dedi ki:

  Doğaç :((

 7. Fatih Erberber dedi ki:

  Yaktı m. Çiçek nasip değilmiş

 8. barbar barbarr dedi ki:

  Hep tevziye dolanıyorsun DOGAC birgün kıracaz şeytanın bacagını bildigini okumaktan vazgecme arkadasim

 9. Blue90 Blue90 dedi ki:

  Ah be Dogaçım.2-5di son ayak şoktayım kendime gelemicem.İzmirde kralsın gercekten kal salicakla

BİR YORUM YAZ