TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

12 HAZİRAN İSTANBUL

ilk ayağa dışarıda kalan 2 at eklenerek o ayak kapatılmıştır.(16:00)

 

1.AYAK : Sevdiği sentetik pistte ön grup içinde sabırlı bir bekleme yapması halinde etkili olması muhtemel AKDAMAR, koşu temposunu etkili sprintiyle değerlendirecek olan DALOĞLU ve daha iyi isimlere bile kafa tutabilen ROMANOLUR üçlüsünü ilk ayakta rakiplerinden bir adım önde görüyorum.Lakin bu tarz arap atlarının aradan sonra dönüşleri beklenmedik neticelere de sebebiyet verebilir.

Dolayısıyla GÜLDÜR GÜLDÜR, BELALI TUMBUL, ŞAŞKIN, ELMASINKIZI, BAWEPİR, GERGİN, ARİFÇO, YOLKIRAN, CAMGÖZ, BAŞAYDIN, KAZDAĞI ve BİTURBO sıralamasının bütçeler el verdiğince son isme kadar değerlendirilmesinden yanayım.

 

2.AYAK : Ara sonrası sentetikte kolay kazanırken fuleli ve düzgün aksiyonlarıyla hoşuma giden bir tay olmuştu DIFFERENTE.Akabinde uzuna çıkınca gücünü daha da iyi yansıtan safkan kolay kazandı.Bugün ilk kez çıkacağı çime herhangi bir uyumsuzluk çekmeyeceğini düşünüyorum.Aklımda soru işareti oluşturan tek konu mesafenin kısa gelebilecek olması.Dediğim gibi gücünü biraz geç alabilen bir isim.Dolayısıyla ya yetiştiremezse diye sadece favorim diyebiliyorum.

Yaptıkları ortada FLORIDA COAST öncelikli rakibi olurken Özcan ile bütünleşen ve kısa sprintini jokeyinin katkılarıyla çok daha etkili hale dönüştüren LADY OF PARTHENIA muhakkak suretle adından söz ettirecektir.

İstikrarlı SECRET EAGLE ve gayet hazır görünmesinin yanı sıra üzerine Sado’yu da aldığından enteresan bir tempo yarışı yapabilecek olan SHE IS THE ONE şanslı olabileceklerini düşündüğüm diğer ikili.

Bir atlık daha yer açabilenler Queen Lily üzerinde durabilirler.

 

3.AYAK : ilk kez start alacak olan taylar arasında çok da bir güç farkı hissetmedim ben.Çoğunun işleri de tam göründüğünden 5 isme eşit derecede şans vermeyi mantıklı buluyorum.

 

4.AYAK : Enteresandır ki henüz istanbul çiminde galibiyeti yok BAŞ HÜKÜMDAR‘ın.Bazen yol bulma sıkıntısı yaşaması, bazen erken yürümesi bazen de rakiplerinin ekstra koşması buna sebebiyet verdi.Lakin artık bugün istanbul çiminde ilk galibiyetini elde edeceğine inanıyorum.

Rakipleri kış sezonunu dinlenerek geçirirken Baş Hükümdar’ın izmir kumunda başkalaştığını unutmamak gerek.Pandemi sürecinden sebep yarışların başlaması da uzadığından rakiplerinin verdikleri ara baya uzun olmuş oldu.Baş Hükümdar’ın ise sadece 96 gün arası var.Ki idmanları zaten onu kapatacak cinsten.

Mesafenin 1600 oluşu da rakiplerinin 223 günlük aradan olumsuz etkilenişlerini bence daha da artıracaktır.Ön tarafta konumlanmış güçlü ve avanslı bir Baş Hükümdar’ın üst düzey jokeyiyle rakiplerinin ataklarına karşılık vermesini bekliyorum.

 

5.AYAK : Sentetiğe çok iyi uyum göstermiş olsa da son hamleyi bir türlü yapamadı AZMANTOR.Dolayısıyla bu pistte 1.liğe uzanamayıp şanssızlığını kıramadı.Lakin bugün en ideal şartlar altında start alacak.Kilosu müsait olan safkan dinçliği de seviyor.Akın’ın ortaya çıkmak için gerekirse son 200’e kadar elde beklemesi halinde bir anda hızlanıp yarışı çalabileceği kanaatindeyim.

Rakip olarak önce GOLDENPASS sonra UĞUR BUBAM ve HARPUT RÜZGARI öneririm.

 

6.AYAK : Jenerasyonunun baş atları arasında bile yakın ara performanslar ortaya koymuş bir isim CEVHERİZADE.Dolayısıyla buradaki rakipler yanında kendisinden 1.lik beklemek en büyük hakkımız.Ki koşu temposu da lehine gelişeceğinden sert jokeyiyle etkisini hissettirecektir.

Lakin ben yanına BALALAYKA‘yı da yazacağım.Yarış yaşamına sert bir şekilde kaçması gerekiyormuş gibi başlayan safkan bir yarış evvelki galibiyetinde öyle bir sprinte imza atmıştı ki beni yanlış taktikle koşturuyorsunuz der gibiydi.Son startında da orta grupta bekleyerek ve bana göre eksik olduğu uzunda bile kazanarak kalitesini belli eden safkan jokeyiyle de bütünleşmiş durumda.

Bu nedenle Cevherizade’nin olası bir trafik problemi veya başka bir sorun yaşaması halinde cezayı kesen ismin Balalayka olacağını öngörüyorum.

 

İKİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 9,8,3,6,4,13,7,5,2,11,12,14,10,1,15

2.AYAK : 2,1,4,9,11

3.AYAK : 9,1,8,5,6

4.AYAK : 3

5.AYAK : 5 / 4,1,2

6.AYAK : 4,2

ÜYE YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ