TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

12 AĞUSTOS ANKARA

1.AYAK : Şu ana kadar start aldığı 2 koşuda da mücadeleye çok dahil olamadı HAMASET. Ancak bugün farklı bir görüntü çizeceği inancındayım. Hem mesafenin uzaması lehine olacak hem de tercihli startla en dıştan doldurup istediği şekilde liderliği üstlenebilecek gibi duruyor. Düzlüğe 2-3 boy avansla önde çıkmayı başarabilirse 1.likle tanışabilir, favorim.

Uzayan mesafede Kocakaya tercihiyle üzerine koymasını beklediğim VICTORY WEAPON ve adapte sorunu çekmezse MARİPOSA ciddi rakip konumundalar.

Sürprizde ise V.Abiş idaresindeki STRONGRACER ve tecrübesiyle GÖZKEMALHAN düşünülebilir.

 

2.AYAK : Çok sayıda ata şans vereceğim lakin cazip konumda kalması muhtemel bir isme dikkat çekmek istiyorum. O da GÜLBABA. İlk kez çıktığı Ankara kumuna aksiyon yapısı itibariyle uyumlu buldum safkanı. Sert grupta çok da üzerine gidilmeyen safkan kendi halinde tamamlarken sonrası için takibime girdi. Bugün daha uygun rakipler yanında ve artan formuyla çok cazip konumda adından söz ettirebilir, dikkat edelim. Sonrasında SAİTBEY, YELTAYBEY, DİAVASİ, KANARHAN, ÜNALAN, FERİDUN ABİ ve ŞAFAKŞAHANE sıralaması dikkate alınabilir.

 

3.AYAK : Fazlasıyla istikrarlı ve başarılı performanslar sergilemeye devam ediyor VALLEY OF FLOWERS. Maiden galibiyet elde ettiği gün güvendiğim safkan 17 bin gibi iyi bir ikramiyeye de ulaştırmıştı. Sonrasında üzerine koyarak devam ediyor lakin bugün için ben rakiplerini de değerlendireceğim.

Öncelikli olarak POPULAR CITY üzerinde duracağım. Safkan son startında kendisi için ters mesafeye rağmen çok iyi bir mücadele sergiledi. Ki bu safkan tam bir 1600’cü. Dolayısıyla bugün daha iyisini yapacaktır.

Liderlik hamlesi yapıp koşuyu forse edebilirse kolay kolay kesmeyecek olan ÜNLÜ MY DAUGHTER ve ön tarafta sakin sürülmeleri halinde ROSE QUEEN ile NEPTUNE 1.lik mücadelesinin ortakları olmaya adaylar.

 

4.AYAK : Müthiş karakterli bir safkan KUMMA. Ankara çiminde şu ana kadar hiç geçilmedi ve en iyi performansını burada sergiliyor. Kısa ve orta mesafelerde gününde olduğu vakit geçilmesi zor bir isim. Bugün de seri başlayıp Benim Gülüm’e temposunu kabul ettirecektir. Sonuçta Kumma’nın üzerinde Müslüm Çelik, Benim Gülüm’de de Ahmet Çelik var. İnatlaşıp tempoyu yukarılara çekmeyeceklerdir. Viraja kadar idareli gelmesi muhtemel Kumma’nın düzlüğe çıkılır çıkılmaz artıracağı temposuyla fark yapıp kalan metrelerde direnç göstermesini bekliyorum.

 

5.AYAK : Grubun 3 yaşlısı NARTIN KILICI net favorim. Safkan son startını çok kolay kazandı ve uzun mesafelere bayıldığını tekrar gözler önüne serdi. Bugün Royal Avsar’ı yakın takibe alıp viraj üzerinde temposunu artırarak onu bir anda ayırabilirse rakibine tazeleme imkanı vermeden galibiyete uzanabilir.

Ancak bahsettiğimiz rakip de ROYAL AVSAR gibi üst düzey bir safkan. Her ne kadar yazıya dökerken bunu kolay yapabilir gibi görünse de yarış içerisinde bu durum o kadar kolay olmayabilir. Dolayısıyla teslim olmama ihtimali de bulunan Royal Avsar’ı görmezden gelemeyeceğim.

Hatta 3. bir isim olarak SUN OF DAY‘i de yazacağım. Bu safkan 5 ay aranın ardından bir yarış gördü ve bugün artan kondisyonuyla temponun çok erken yükselmesi durumunda devreye girebilir.

 

6.AYAK : Çok da alakası olmadığı 1900’de bile mücadele görünerek gayet formda olduğunu belli etti ÖZMERİÇ KIZI. O gün için aralarda kalan ve gücünü tam olarak alamayan safkan yakın ara 7. tamamladı. Bugün 1600 fazlasıyla lehine olacaktır. Ayrıca süratli isimlerin varlığından sebep koşu temposu da yüksek geçmeye aday olduğundan formda aprantisinden gerekli katkıları alması halinde kapanışı yapmasını bekliyorum.

Diğer sprinterler KAÇER KIZI, SARDUR ve ön tarafta sakin sürülebilirse SEVİNSEVİL rakip konumundalar.

 

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 2,4,7,3,1

2.AYAK : 6,1,4,2,8,5,7,10

3.AYAK : 3,1,2,7,5

4.AYAK : 3

5.AYAK : 5,2,4

6.AYAK : 12 / 4,10,8

6’lı ganyan 3.346,69 t vermiştir.

ÜYE YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Yulmaz Ergezen dedi ki:

  Bariyerdibi’nde ki ilk yorumuzla size üye oldum. Bu gün yorumlarınızla 6’lı yakaladım.. Başarılarınızın devamını dilerim

 2. Durali Çakmak dedi ki:

  bu altiliya yazik oldu dogac gercekten cok yazkk ne diye 3 yok anlam veremedkm

 3. Taha Yolcu dedi ki:

  DOĞAAÇÇ…YİNEE AANKARA YİNEE BİRR ŞAHESEERR SUNDUNNN…SAYENDEE 20TLYEE YAKALADIMM…ALLAHH SENİİ BAŞIMIZDANN EKKSİK ETMESİNNN…

 4. Kaan Yıldızlı dedi ki:

  Teşekkürler Doğaç bey müthişsiniz.

 5. Özcan Heper dedi ki:

  Üstadım yorumların şiir gibiydi. İlaveyle çok kolay bulduk,tebrik ederim.

 6. ece milner dedi ki:

  Doğaç Bey sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız.

 7. Oğuz Uzun dedi ki:

  dogacim.emegine.saglik.guzel.insan

 8. Berat Vali dedi ki:

  Teşekkürler Doğaç.Tam zamanında geldi.Şahane tahmindi.

 9. Necip Özgür dedi ki:

  Doğaç süpersin daha be olsun kardeşim

BİR YORUM YAZ