TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

TAYLARDA BANKO – 11 HAZİRAN ANKARA

2. koşudan 6 ve 14 numaralı safkanlar elenip 6. koşuya 5 numaralı Çakmakşah eklenmiştir.(00:45)

 

CHARLATAN : Yarış yaşamına Ankara’da başlayan safkan her yarış üzerine koyarak ilerledi.Ufak tefek yapısına rağmen oldukça yürekli ve karakterli bir isim aslında Charlatan.Çimden sonra sentetiğe de uyum gösterince istanbul’da da adından söz ettirmeyi başardı.Son startını ise kaba kumda ve mesafede alan safkan o piste de uyum göstererek tam bir karakter abidesi olduğunu gözler önüne sermiş oldu.

Bugün evine dönen safkan rakiplerine oranla daha iyi ellerde ve daha hazır durumda.Çim ve mesafe birleşimini de fazlasıyla benimseyecektir.Jokeyinden yeterli katkıyı alabilmesi halinde galibiyete yakın görünüyor.

Rakip olarak önce SOZOPOL sonra BABAOKTAY, BULUT ve SECRET BLOOD önereceğim.

 

KUZEY KAFKASYALI : Resmiyette Gazi şampiyonu olamasa da birçok kişi için gönüllerin şampiyonu oldu Kuzey Kafkasyalı.Müthiş yüreğini Özcan ile birleştirerek elinden geleni yapan safkan Scoutleo arkası 2.liği ardından The Last Romance arkasında da 2. kaldı.Bu iki performansı da mükemmeldi ve bence en azından ikisinden birini fazlasıyla kazanmayı hak etmişti.

Tabii ki kazanan safkanların hakkını yemek olmaz ancak Kuzey Kafkasyalı’nın böylesine önemli koşulardaki müthiş performanslarını 1.likle taçlandıramaması kendisi adına büyük şanssızlık.O şanssızlığını ise bu sene kıracağına inancım tam.

Üzerine titrenen safkan hem iyi bir dinlenme fırsatı yakaladı hem de kusursuz hazırlandı.Geri dönüş için orta mesafe gayet ideal.Rakiplerin de uygunluğunu düşünürsek üst düzey jokeyi idaresinde galibiyete uzanmalarını ve sonrası için kazanmadık kupa bırakmamalarını bekliyorum.

 

 

BİRİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 3,5,1,10,12

2.AYAK : 4,1,10,8,7,9,16,2

3.AYAK : 6 / 11,4,5,10

4.AYAK : 4

5.AYAK : 5,1,8

6.AYAK : 1,12,9,6,5

 

————————————————————–

 

1.AYAK : Formda olduğu vakit daha iyi rakipler yanında bile başarılı olabilen bir safkan DORU YİĞİT.Biraz formdan düştüğü için kısa süreli geri çekilmişti ve sonrasında bir yarış görmüştü.O yarış ardından tekrardan ama bu sefer zorunlu bir şekilde ara vermek durumunda kalan safkan eksiksiz hazırlıklara sahip.Rakiplerinin de en az 3 aydır koşmayışı avantajına olacaktır.İlk metrelerde ön tarafa yakın yer tutmakta gecikmezse düzlük boyu kazanırda kalacaktır.

Karakter abidesi ALPTUĞHAN ve kronometreleri patlatan YOLDAŞHAN rakip konumunda gördüğüm isimler.

 

2.AYAK : Bu kiloyu rakiplerine rahatlıkla verebilecek kalitede bir isim REİSOĞLU.2 haftadır Ankara’da olup şehrin havasına alışan safkan hazırlıklarını burada tamamladı.Yarışa kendini verebilmesi halinde kazanmaya yakın görünüyor.

İdeal pist ve mesafesinde yarışacak olan ILDIR ESİNTİSİ bomboş kilosunun da katkılarıyla ciddi rakip konumunda olacaktır.

Ön taraf içi bekleme yarışı yapması halinde ÖZYEL, Ankara’yı seven ACIDİLLİ FATİH ve son işinde diri gördüğüm ÇAKMAKŞAH 1.lik mücadelesine dahil olmasını beklediğim diğer isimler.

 

3.AYAK : Mesafeye yatkınlığını Adana kumuna uyumuyla birleştirince sağlıklı ve formda olduğu dönemlerde seriye bağlamıştı BABA HANCI.Oldukça karakterli bir safkan ve eksiksiz idmanlarıyla gayet hazır görünüyor.Ritme girmekte çok gecikmezse tüm grubu toplayabilir.

Grubun en yaşlı safkanı olsa da bu tarz yarışlarda her zaman söz sahibi olabilecek potansiyeldeki DOMBRA ve önde istediği avansı alabilecek gibi görünen ANGELS BOY öncelikli rakip konumundalar.

Sonrasında SKY WOLF, MALONES ve REBEL YELL düşünülebilir.

 

4.AYAK : Sabahın erken saatlerinde gerçekleştirdiği hazırlıklarıyla kendinden emin bir tay görünümünde VICTORY BAWL.Kan hattı itibariyle de fazlasıyla potansiyel barındırdığını söylemek mümkün.Ki ileride adını iyi yerlerde duyacağımıza eminim.Hatta olası rakiplerinin biraz zamana ihtiyacı olduğunu düşündüğümden kendisini ilk yarışında da galibiyete yakın görüyorum.Kulvarı ve jokeyi mükemmelken bu zorlu programda tay yarışında risk almayı tercihliyorum.

 

5.AYAK : Bana göre günün en zor yarışı.Yazdığım 8 safkanın da 1.lik şansı olduğuna inanıyorum.Hatta hepsinin şansı %12 civarlarında.Dolayısıyla ilk sıradan yazdığım at ile son sıradan yazdığım atı bile eşit derecede tuttuğumu söyleyebilirim.

 

6.AYAK : Çim pistte mesafe ayırt etmeksizin istikrarlı sonuçlar elde edebilen bir at NO DRAMA.Koşu temposu süratli geçip sprint koridoru doğru zamanda oluşturulabildiği vakit bu tarz rakipler yanında her zaman 1.liğe oynayabilecek potansiyelde.Bugüne baktığımızda kilosu müsait, stiline uygun jokeyi var, koşu temposu da süratli geçecek.Bu şartlar altında kalabalıktan etkilenmemesi halinde adından söz ettireceğine inanıyorum.

Geçen sezon bu pistte sergilediği performansı tekrarlayabilirse MISTER HEART, tam mesafesinde FILIBELI ve Özcan katkılarıyla CAMBAZ kendilerine şans yaratmasını beklediğim diğer safkanlar.

 

 

İKİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 5,1,8

2.AYAK : 1,12,9,6,5

3.AYAK : 9,4,1 / 8,7,3

4.AYAK : 12

5.AYAK : 2,7,4,3,1,5,6,8

6.AYAK : 10,6,3,5

ÜYE YORUMLARI - 14 YORUM
 1. alibey dedi ki:

  Cok degerli kardesim sayende cok guzel paralar kazandim kopdu geliyor yorumlarinda burdada basarili olacagina inaniyorum basarilar diliyorum

 2. 5114514 dedi ki:

  Emek veriyorsunuz içinizde hiç bir kötülük art niyet olmadığınızı bana hep hissetirdiniz benim sizden koptu dan 10 seneden sizi takip ediyorum yarış heyecanı sizin sayenizde kat kat artıyor aynı yolda devam edin sizden tek dileğim teşekkürler

   1. Anonim dedi ki:

    bende cok eskiden takipteyim dogac bey byx dogac uguru aramizda xavi messi inestaya benzetidik keske ugurbeyide alsan yaniniza iyi calismalar

    1. dogac dedi ki:

     Benzetme şahaneymiş 🙂 Diğer konu ise etik bir hareket olmazdı

 3. Anonim dedi ki:

  gecen yil ankara da cok ekmegiini yedik dogac arkadasim kendi sitende daha iyisini yaparsin basarin daim olun

  1. dogac dedi ki:

   Teşekkürler, öyle olacaktır 🙂

 4. sykn34 dedi ki:

  kral ilk ayaktaki 11nolu Astireoid için ne dersin?

  1. dogac dedi ki:

   Grup sert olsa da sürpriz şansı var

 5. Ferhat_42 dedi ki:

  Benim İlk göz ağrım sevgili Doğaç başarılar hep senin sayende emeginin hakkını veriyorsun başarıların daim olsun Allah sağlık sıhhat versin.

 6. Anonim dedi ki:

  Emeğine sağlık Doğaç.

 7. incitatus dedi ki:

  Merhaba Dogac Bey, gecen yil guzel gunler yasatmistiniz bize tarih Nisan 2019 hatirlarsiniz belki. Yine sizdeyiz bugunlerde, basarilar sevgiler

BİR YORUM YAZ