TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

10 HAZİRAN İSTANBUL

3 aya yakın bir süre sonra tekrar beraberiz.Bu duyguyu, heyecanı herkesin çok özlediğine eminim.İstanbul programı da bu özlemimizi fazlasıyla dindirecek cinsten.Bu arada Haziran ayı boyunca 2 haftalık süreçte tahminlerimiz herkese açık, ücretsiz bir şekilde paylaşılacaktır.Sonrasında ise tekrardan ViP şeklinde devam edeceğiz ve 20 Mart tarihinden alacaklı günleri olan üyelerimize günleri o tarihte yüklenecektir.Yaz sezonunda şans yanımızda olsun.

 

KOŞTURBO : Fazlasıyla pişkin ve kendinden emin görünümünün yanı sıra sentetiğe uygun aksiyonlarıyla da dikkatime takılan bir tay oldu Koşturbo.Orijin olarak da boş olmayan tayın son işinde tatlı tutularak tam hedef yaptığını düşünürsek ilk metrelerde iyi yer tutabilmesi halinde galibiyete uzanan taraf olmasını bekliyorum.

 

FATİH AĞA : İstikrarlı Kaızbert temsilcisi Fatih Ağa’nın yaptıkları zaten ortada.Canı istediğinde çok daha iyi isimlere bile kafa tutabiliyor.Buradaki rakiplerinden daha potansiyelli olduğunu düşündüğümüzde ritme girmekte çok gecikmezse kazanacağını öngörüyorum.

 

BİRİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 12,10,9,6,5,4,7,8,2

2.AYAK : 8,9,11,5,2,3,6,7,13,12,4,10

3.AYAK : 7

4.AYAK : 1

5.AYAK : 4,8,6,3 / 2,9,5,10

6.AYAK : 2,6,5

 

—————————————————————————

 

1.AYAK : Pist ayırt etmeksizin tüm karakterini sahaya yansıtarak istikrarlı performanslar ortaya koyabilen bir isim BALDEMAR.Özellikle bu tarz mesafelerde oldukça etkili olan safkan gayet dişine göre rakipler yanında start alıyor.Kusursuz bir hazırlık dönemi de geçirdiğini düşünürsek perdeyi açan isim olabileceği kanaatindeyim, favorim.

Tam mesafesinde koşacak olan LUPO UNO‘nun ise son 2.liği baya etkileyiciydi.Tabii ki o zamandan bu zamana 208 gün geçti ama hazırlıklarında eksik görünmüyor.Dolayısıyla ciddi rakip konumunda görüyorum.

Timing konusunda 1 numaralı jokeye emanet edilen JACK SPARROW, bu tarz yarışların olmazsa olmazı AFTER FOREVER ile ULUDAZ 1.lik mücadelesine belirli metrelerde dahil olabilecek diğer isimler.

Çok sürprizde ise PASTORAL SENFONİ, GOLD POLAT ve RUN AND WIN diyorum.

 

2.AYAK : Kendisi için sınır mesafede yarışacak olsa da kendisinden daha seri bir isim çıkacağını düşünmediğimden ilk 100 metre içerisinde liderliği üstleneceğini düşünüyorum THE PERFECT SHOW‘un.Ki üzerinde Özcan olması da startı ok gibi almasını sağlayacağından erken avans alabilir.Lakin üzerinde Özcan olmasının dezavantajı da var elbet.Bazen bu tarz atlar ile 800’de yarışı koparmak istemesine ve erkenden ölüm tempolarına çıkmasına şahit olduk.Bunun sebebi de bilinçaltında Cemcem gibi bir ata binip onunla her yarış bunu yapmak yatıyor olsa gerek.Ama Özcan’ın unuttuğu bir şey var ki her at o kadar büyük yüreğe sahip değil.

Her neyse eğer ki 1-2 süratli isimden gereksiz baskı yemez ve Özcan’dan sakin bir sürüş gelirse The Perfect Show bariyere yaslanıp kolay kolay yakalanmayacaktır.

Ankara’da istikrarlı performanslar ortaya koyan SİYAH İNCİ ve kalitesini erken belli eden MAGIC MAN devreye girebilecek malum sprinterler.

 

3.AYAK : Programın geneline detaylı çalışmam 10-12 saatimi aldıysa abartmıyorum en az 4-5 saatimi bu ayağa harcamışımdır.Yani 18 atlı öyle bir arap yarışı ki ne olacağı hiç belli değil.Zaten burada 1.lik elde edenin sanırım ilk ve son 1.liği olacaktır.Aslında 3-4 at çalabilirim ancak hepsinin en az 3 ay arası olduğunu düşünürsek 18 at koşan yerde 15 at yazmak mantık dışı olacaktır.Dolayısıyla bütçemin çoğunu bu ayağa harcayıp hepsi yapacağım.

 

4.AYAK : CALL TO VICTORY‘nin ilgililerine 227 gün sonra start alacağı Ergin Talay Koşusu için rakip olarak 9 at seç deseler sanırım onlar da bu atları seçerlerdi.Yani bundan daha iyi bir ara yarışı bulamaz Call To Victory.Evet Alihan da potansiyelli bir isim ancak sentetiğe çok daha uygun aksiyonlara sahip.Bu nedenle günün ağır favorisi ve muhtemel GAZİ şampiyonunun bir aksilik yaşamadan galibiyete uzanmasını bekliyorum.

 

5.AYAK : Potansiyelli kan hattı, ayağına çabuk yapısı ve pişkin görünümüyle KUDRETİM favorim.Orta kulvardan başlayacak tayın start çıkışını da iyi alacağını varsayarsak yarış yaşamına 1.likle başlayan isim olabilir.

Çok sayıda uzun işiyle yeterli nefese ulaşan MUZOBABA, son dönemdeki en karakterli arap atlarından şampiyon Uçanoğlu’nun yavrusu KARACAKAYALI, Mehmet Kaya idaresinde AĞRI ŞAHI, hazırlıklarını yeterli bulmasam da kan hattından sebep CHRIS BEY ve geri planda kalsa da gayet hazır olduğunu öğrendiğim HASAN rakip konumunda gördüğüm taylar.

 

6.AYAK : Uzun mesafeye yatkınlığını sentetik pistle birleştirince burada istikrarlı yarışlara imza attı WOLF CREEK.Bir yarış evvel Müslüm Çelik ile start aldığı koşuda sabırlı bir bekleme yapınca 200 metrelik seri aksiyonlarıyla fişi çekmişti.Ki o gün hem burada start aldığı bazı rakiplerini, hem de daha güçlü sayılabilecek safkanları geride bırakmıştı.

Son startında ise talihsizlik yaşayıp deparlanamayınca grubun 8-9 boy kadar gerisinde kalmıştı.Koşu temposu da arap derecelerinde seyredince Wolf Creek’in esamesi okunmadı.Yine de bariyer dibinden gerçekleştirdiği ataklarıyla sermaye barındırarak 73 salise farkla 8. kaldı.

Bugüne döndüğümüzde gayet uygun rakiplerle start alacağını görüyoruz.Gruba yeni dahil olan potansiyelli bir Lasting Memory var evet ama ben Wolf Creek’in hazırlıklarını daha iyi buldum.

Tecrübe faktörünü de ortaya koyarak start çıkışında oyalanmaması halinde perdeyi kapatacağına inanıyorum.

 

İKİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 4,8,6,3 / 2,9,5,10

2.AYAK : 2,6,5

3.AYAK : 12,7,18,15,13,1,4,3,9,10,11,6,2,8,16,14,5,17

4.AYAK : 3

5.AYAK : 7,8,5,1,2,4

6.AYAK : 5

ÜYE YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Ferhat Işık dedi ki:

  Selam yarın günlerden sevgili Doğaç

 2. Doğan Seyhun dedi ki:

  Merhaba Doğaç, kaldığımız yerden devam. Başarılar ☺️

 3. Nalan Eren dedi ki:

  Hoşgeldin Doğaç başarılar

 4. barbarosss sazannn dedi ki:

  sükür kavusturana kral bol şans

 5. barbar barbarr dedi ki:

  Emeginze saglik dogac bey yazdigin ganyan Olsun

 6. Necip Özgür dedi ki:

  Doğaç emeğine sağlık

BİR YORUM YAZ