TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

10 EKİM ANKARA

1.AYAK : Grubun 3 yaşlılarına şans vereceğim sadece.Çünkü yaşı ilerleyen safkanların belirli bir sorunları mevcut ve ancak kendi aralarında koştukları koşularda galibiyete uzanabilecekleri düşüncesindeyim.Favorim ise PRINCE ANATOLIAN olacaktır.Hem dinçlik yarışını çok iyi yapıyor hem de Ankara pistini çok seviyor.Mesafenin de lehine olduğunu düşünürsek koşu temposu biraz erken sürat kazanırsa tüm grubu toplayabilir.

Kilosuna rağmen ön tarafta konumlanacak oluşundan sebep avantajlı hale gelecek KEREM EYLE öncelikli rakip konumunda.

Son olarak FAST FANTASTIC diyorum.Belki güç olarak biraz bu isimlerin aşağısında ancak günü gününü pek tutmadığından enteresan bir performansa imza atabilir.

 

2.AYAK : Startla birlikte öne düşüp ısrar göstermesi halinde temposunu kabul ettirebileceği bir grup yakaladığını düşünüyorum AĞAMSIN‘ın.Belki Taşantay tarafından biraz prese maruz kalabilir ancak Ağamsın’ın deparlanma konusunda daha seri olduğunu düşünürsek 2 boy öne düşüp bariyeri tutacağından ben Taşantay’ın 2.liğe razı olmasını bekliyorum.Düzlüğe de bu şekilde çıkılması halinde her sprintere cevap vererek galibiyete uzanan taraf olabilir.

Beklentimin aksine tempo inanılmaz yükselirse formda sprinterler ÖZOYUNCU ve ÖZGALİP şanslı hale gelecektir.

 

3.AYAK : Müthiş kısrak CHERI CHERI LADY‘ye hayran olmamak elde değil sanırım.Temposunu belirlediği vakit en iyi safkanlara bile kök söktürüyor.Bugün Luna Lovegood’un inatçı başlamaması halinde temposunu kurmakta zorlanmayacaktır.Mesafe 1400 olsaydı sözlerimde çok daha ileri gidebilirdim ancak 1600 kendisi için biraz sınır.Luna Lovegood’un da erken sıkıştırma ihtimali olduğundan sadece favorim diyebiliyorum.

Potansiyelini her fırsatta dile getirdiğim ve son yarışıyla beraber jokeyini bulduğuna inandığım PRIOR bir anda kalabalığın ortasından kolay temposuyla belirip jokeyinin alışılagelmiş stiliyle kazanırda kalacaktır.

C.C.Lady’yi atlamakta fazla vakit kaybetmezse LUNA LOVEGOOD ve ters mesafeye rağmen kenter galibiyetini görmezden gelemeyeceğim FLASHING GIRL şanslı gördüğüm diğer ikili.

 

4.AYAK : Seri yapmış olsa da bence son galibiyeti kadar büyüleyici bir galibiyeti henüz yoktu GÜLÜM OSMAN‘ın.Belki bu söylediklerim biraz haksızlık gibi durabilir aslında ama alakası yok.Sadece son galibiyetinden etkilenişimi nasıl anlatabilirim diye düşündüğümden böyle bir söylem yaptım.Normalde her aksiyonuna hayranım bu safkanın.

Son galibiyetinde ise pistin en dışında bir ara ritme giremiyormuş gibi görünse de jokeyiyle öyle bütünleşiyor ki sprintine başladığı an ikişer ikişer falan değil resmen üçer üçer geliyor.Mesafenin uzaması da her türlü lehine olacaktır.Hiçbir zaman Glitzy ile kendisini ayırmadım ama bugün artık ayırmak zorundayım.Çünkü Gülüm Osman gösterdi ki yarış içerisinde bir şanssızlık yaşamadığı taktirde Glitzy’ye yarım boy, bir boy da olsa hakim olacaktır.Diğer safkanlar zaten güç olarak aşağıdalar.Dolayısıyla rakipsiz bırakıyorum.

 

5.AYAK : Zamanında aralarında belirgin güç farkı olanlar isimler arasında şu anki form durumlarını göz önünde bulundurduğumuz vakit çok da bir güç farkı kalmadığını düşünüyorum.Koşunun gidişatı da şansları eşitleyeceğinden dışarıda at bırakmamayı tercihliyorum.

 

6.AYAK : Rabenda arkası son 2.liğinde arka gruba çok net hakimdi DOTHRAKI.Bugün çok kalabalık yarışta ön tarafa yakın yer tutmakta gecikmezse trafik problemi de ortadan kalkmış olacaktır.Düzlükte ise düzgün aksiyonlarıyla perdeyi kapatan isim olabilir, favorim.

2 aydır takibimde olan inanılmaz cazip konumdaki iki safkanı hatırlatmak adına önlere aldım.Normalde beklentimi karşılayamadılar ancak özellikle SPEED ENGINE bugün dil bağı ilavesinden olumlu etkilenirse ortalığı buz kestirebilir, dikkat edelim.

Diğeri ise HEAVEN’S GARDEN.Bazen yarıştan falan çıkıyor ama bugün koşar da gününde olursa adından söz ettirebilir.

Sonrasında şans verdiğim isimler arasında özellikle değinebileceğim bir isim yok.Bütçeler doğrultusunda şablondaki sıralama dikkate alınabilir.

 

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 5,1,8

2.AYAK : 1 / 6,2

3.AYAK : 2,11,9,3

4.AYAK : 3

5.AYAK : 7,2,3,5,1,4,6

6.AYAK : 1,19,13,8,20,4,9,12,15,16,2

6’lı ganyan 1.375,34 t vermiştir.

ÜYE YORUMLARI - 6 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    Tebrikler.. başarınız daim olsun doğaç bey.

  2. Dgn dedi ki:

    Tebrikler, başarılarınız daim olsun.

  3. PMC dedi ki:

    Doğaç çok formdasin ve yorumlarin sahane.Cok tesekkurler.Nazar degmesin guzel insan.

BİR YORUM YAZ