TJK Altılı Tahminleri, Tüyoları – Bariyer Dibinden – At Yarışı Tahminleri

1 TEMMUZ KOCAELİ

1.AYAK : Grubun tek 3 yaşlısı INDIAN SONATA aslında gayet formda günler geçiriyor. Lakin alakası olmadığı çim yarış tercihlerinden sebep pek ortalarda görünemiyordu. Bugün ise Kocaeli gibi sevdiği bir pistte karşımızda. Ayrıca Hışman’ın da sert binişiyle erken ritme girmesi muhtemel olduğundan açılışı yapabilir, favorim.

Bu tarz mesafelerde her daim etkili olabilen yapısıyla AKINCI ve kilo kaldırabilen ALİÇO şanslı gördüğüm diğer safkanlar.

 

2.AYAK : Eşkal ve aksiyon yapısı itibariyle özellikle Kocaeli kumuna yatkın bir safkan İKİ BENLİ. Uzun mesafeyi de sevdiğinden bugün erken süratlenmeye aday koşuda düzlük boyu sürdüreceği aksiyonlarıyla kazanan olabilir, favorim.

Ön tarafta sakin sürülebilirse FIRECRACKER, alışık olduğu ters piste dönecek olan SERT YILDIRIM, bir diğer sprinter UFUK BABA, aprantisinden katkı alabilirse WILENDA, kaba kuma uyum göstermesini beklediğim KIMO LAND ve sevdiği piste dönen FITTY BALDY 1.lik mücadelesinin ortakları olmaya adaylar.

 

3.AYAK : Son startında temposunu kurabildiği vakit neler yapabildiğini hatırlattı SAFARİ. Sentetikte çok net bir galibiyet elde eden safkanın Kocaeli kumuna uyumu da üst düzey. Ayrıca yine seri başlayıp liderliği istemesi halinde temposunu kurup avans alacağını öngörüyorum. Düzlüğe de benzer farklarla lider çıkması halinde inatçı yapısıyla direnç göstermesini bekliyorum.

 

4.AYAK : İlk kez start alacak tayların mücadelesinde 4 safkana şans vereceğim. Gerek hazırlık gerekse kan hatları bakımından ön planda olduklarını düşündüğüm SON OF ROBIN, LUCATONY, LAST KING CELAL ve STAR OF BOSS arasından kazananın çıkmasını bekliyorum.

 

5.AYAK : Bence nereden tutarsak elimizde kalabilecek bir yarış. İstikrar sorunu gösterebilen arap atlarının mücadelesinde az ya da çok tüm safkanların şanslı olduğu kanaatindeyim. Sıralamam şablonumdadır.

 

6.AYAK : Extravagant, Mourinho ve Persian Prince üçlüsünün süratlendirmesi muhtemel mücadelede temponun çok erken yükselmesini bekliyorum. Dolayısıyla bu beklentim doğrultusunda sprinter safkanlara şans vereceğim. Önceliğim ise BRENTWOOD olacak. Fizik olarak beğendiğim bir safkan ve Kocaeli kumuna yatkın yapıda. Ayrıca mesafe tutup bu tarz süratli yarışlarda etkili düzlük bindirmeleriyle sonuca gitmeyi başarabiliyor. Bugün de tüm şartlar lehine olacağından sert jokeyinin de katkılarıyla tüm grubu toplamaya yakın olduğu görüşündeyim.

Hakkında benzer şeyleri söyleyebileceğim ATOM CEMİL, son yarışında hayal kırıklığı yaratan OĞLUM ANIL ve gününde olduğu vakit adından söz ettirmeyi başarabilen ÇINAR BEY rakip konumundalar.

 

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 3,2,1

2.AYAK : 6,4,7,5,9,10,8

3.AYAK : 6

4.AYAK : 7,5,4,8

5.AYAK : 11,3,4,8,7,2,1,5,6,9,10

6.AYAK : 8 / 1,9,3

6’lı ganyan 1.981,19 t vermiştir.

ÜYE YORUMLARI - 12 YORUM
 1. Aydoğan Doğru dedi ki:

  Mourınho’nun mesafeden dolayımı şansı yok sizde Doğaç bey,,

  1. dogac dedi ki:

   Hem mesafe hem de bahsettiğim stili rakiplerinden dolayı yer açamadım

 2. caner mingaz dedi ki:

  please yorumun varmı doğaç

 3. Taha Yolcu dedi ki:

  DOĞAÇÇÇ…ÇOKK BAŞKASIN ÜSTADDD ÇOKKK…SAĞLIK SORUNUNUNN GEÇMİŞŞ OLSUNN ALLAHH BAŞIMJZDAN EKSİKKK ETMESİNN…MÜTHİŞŞ KURGUU FAZLASINN BU ALEMEE…SSAYGILAR

 4. Melih Tan dedi ki:

  Ne yaptın öyle Doğaç :)) Çok tebrikler çok teşekkürler. Kral formunu buldu aman nazar değmesin :))

 5. Oğuz Uzun dedi ki:

  dogacim.tebrik.tesekkur.guzel.insan

 6. Yunus Karal dedi ki:

  Canı gonulden tebrik ederim.Teşekkürler.

 7. ece milner dedi ki:

  Doğaç Bey sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız.

 8. Berat Vali dedi ki:

  Tebrikler ve teşekkğrler kral.Çok klas kurgıydu

  1. Hasan Döne dedi ki:

   Tebrik ederim doğaç kardeşim başarıların daim olsun…

 9. Özcan Heper dedi ki:

  Şahane yorumlar için teşekkürler ve de tebrikler.

 10. soykan soykan dedi ki:

  az vermedi mi ?? izmirin kralı eline emeğine sağlık

BİR YORUM YAZ